Aby sa vám spalo skutočne kráľovsky

Aby sa vám spalo skutočne kráľovsky

- Kategória: Domácnosť a internet
1908
Komentáre vypnuté na Aby sa vám spalo skutočne kráľovsky

Trápi vás nie príliš ideálne pohodlie vašej postele, kvôli ktorému sa budíte nevyspatí, unavení a často aj zbytočne podráždení? Potom je čas na zmenu vášho aktuálneho matracu. Pretože práve v ňom sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude ukrývať problém.

Poznáte ideálny matrac pre seba?

Matrac si však musíte vybrať správne tak, aby dokázal maximálne korešpondovať s vašimi podmienkami na dokonalý komfort pri spánku. Dôležitá je najmä vhodná tvrdosť. Určite sami viete, či sa vám spí lepšie na matraci tvrdom, alebo mäkkom. Medzi veľmi populárne tvrdé matrace dnes patria tie sendvičové, ktoré obsahujú na styku s telom pamäťovú penu a v strede sa nachádza kokosová doska podmieňujúca samotnú tvrdosť. Prípadne prírodné latexové matrace. Najčastejšie využívanými matracmi s nižšou tvrdosťou sú zas tie vyrobené z PUR peny.

Materiál tiež nezabúdajte kombinovať s vhodným roštom. Pevný rošt je vhodný len pre matrace s pružinami, inak využívajte výlučne lamelové rošty.

Správna a dostačujúca veľkosť matracov

Ďalším dôležitým parametrom je správna veľkosť. Na jednolôžko pre dospelého by mali ísť matrace 90×200, v prípade manželskej postele matrace 160×200. Ak si chcete dopriať viac priestoru, tak matrace 180×200. Menšie spacie plochy pre dvoch, teda matrace 140×200, neposkytnú dostatok miesta, a preto sa dvaja na takejto posteli dobre nevyspia. Ak je vaša telesná výška viac ako 190 cm, matrac s dĺžkou 200 centimetrov nebude postačujúci, a preto budete potrebovať dlhší, 220 cm. Inak vás môžu trápiť napríklad bolesti nôh spôsobené preťažením danej oblasti dolných končatín pri ich prečnievaní z postele.

Čím vyšší, tým lepší

Na dokonalom pocite zo spánku sa podieľa aj výška lôžka, na ktorom spíte. Čím je vyššie, tým kráľovskejšie sa cítite. Preto to najlepšie, čo pre seba môžete urobiť, je kúpiť si vysoký matrac, napríklad 21 centimetrový. Samozrejme, tieto matrace sú aj celkovo pohodlnejšie.