Aj Vaša záhrada môže držať krok s dobou

Aj Vaša záhrada môže držať krok s dobou

- Kategória: Domácnosť a internet
1470
Komentáre vypnuté na Aj Vaša záhrada môže držať krok s dobou

Možno vám to na prvý pohľad príde trošku zvláštne, ale je to tak. Vplyv modernej doby sa už dotýka asi všetkého, na čo sa dá pozrieť. Rovnako je to aj pri stavbách z dreva. Aj z obyčajnej záhrady alebo pozemku si môžete pomocou záhradného altánku alebo chatky vykúzliť moderné zátišie, do ktorého sa budete tešiť každý deň. Stačí si len vybrať z ponuky, ktorá je k dispozícií.

Altánok už nemusí vyzerať ako altánok

Presklené steny, posuvné dvere, rovná strecha. Už dávno neplatí, že záhradné altánky musia mať typický tvar strechy písmena „A“ a štyri stĺpy, na ktorých sú umiestnené. V dnešnej dobe sú čoraz viac trendy plné steny, ktoré vás chránia proti vetru a dažďu, takže je možné sedieť v záhradnom altánku aj počas nie moc priaznivého počasia. S presklenými stenami a posuvnými dverami navyše nadobudnete pocit, že sedíte vonku aj keď je altánok zatvorený. Záhradné altánky v poslednej dobe nie sú už len o stole a stoličkách. Môže v nich byť pokojne gauč alebo kreslá. Keď k tomu pridáte napríklad sivú farbu stĺpov a rámov okien, dostanete kúsok dreveného moderného umenia, z ktorého sa po grilovaní s priateľmi nebude chcieť nikomu odísť!

Nemusíte sa báť rovnej strechy

Rovná strecha neznamená, že sa na nej drží voda. Tak ako záhradné chatky, tak aj strecha záhradných altánkov má vždy minimálny sklon potrebný k tomu, aby z nej voda stekala do odkvapového žľabu. Tento sklon na prvý pohľad nie je vidno vďaka lemovacím lištám, ktoré pripomínajú atiku rodinného domu. Strešnú krytinu vo väčšine prípadov tvorí fínsky šindeľ alebo plech vďaka ktorým do altánku neprenikne ani kvapka vody.

Ak stále váhate, či si vybrať klasický altánok alebo nejaký „modernejší“ tak vedzte, že takýto altánok sa stane dokonalým doplnkom vášho domu alebo záhradnej chatky, v ktorom vaše plány nepokazí žiadne počasie a vy si tak budete môcť naplno užívať všetky spoločné chvíle strávené s rodinou a priateľmi.