Aké príslušenstvo je potrebné k záhradnej trampolíne?

Aké príslušenstvo je potrebné k záhradnej trampolíne?

- Kategória: Rodina a deti
137
Komentáre vypnuté na Aké príslušenstvo je potrebné k záhradnej trampolíne?
Children's trampoline for jumping in the open air

Ak aj vy a vaše deti milujete bezstarostné skákanie na trampolíne, určite by nemala chýbať vo vašej záhrade. Starostlivosť o ňu nie je vôbec náročná a aby ste si ju čo najlepšie užili, oplatí sa zaobstarať si aj príslušenstvo k trampolíne, ktoré zvýši bezpečnosť pri hre alebo predĺži jej životnosť a vy ste sa z nej tešili čo najdlhšie.

Toto si treba všímať pri nákupe trampolíny

Pri nákupe záhradnej trampolíny sa okrem výberu ideálnej veľkosti pre vašu rodinu nezabudnite uistiť, čo všetko je súčasťou balenia. Samozrejmosťou by mal byť ochranný kryt na pružiny, aby pri skákaní nedošlo k úrazu, ďalej kotviaca sada na upevnenie trampolíny, aby sa zaistila jej stabilita a zabránili ste prevráteniu trampolíny počas intenzívnej hry.

Pri väčších a vyšších trampolínach sa odporúča, ak k vašej trampolíne neboli náhodou pribalené, dokúpiť schodíky alebo takzvaný trampolínový rebrík s niekoľkými stupienkami. Tie sú praktické hlavne aby sa menším deťom ľahšie nastupovalo na trampolínu a aby z nej mohli bezpečne schádzať. Nie je správne ani bezpečné z trampolíny na zem zoskakovať, vtedy hrozí úraz.

Veľmi dôležité sú použité materiály a pevná konštrukcia trampolíny. Skákacia plocha by mala byť vyrobená z kvalitného, odolného, ale zároveň dostatočne elastického materiálu. Polypropylén odolný voči slnečnému žiareniu a poveternostným vplyvom tieto podmienky perfektne spĺňa.

Aj bezpečnostná ochranná sieť musí vydržať vonkajšie podmienky, aby spoľahlivo plnila svoj účel a chránila deti pred pádom z trampolíny. Nezabúdajte, že pružiny na trampolíne by mali byť pri jej používaní z bezpečnostných dôvodov vždy kryté, obzvlášť, ak sa nachádzajú vo vnútri ešte pred ochrannou sieťou.

Aké príslušenstvo je potrebné k záhradnej trampolíne?

Ďalšie užitočné pomôcky ku trampolíne

Univerzálny organizér k trampolíne vám pomôže udržať v trampolíne a jej okolí poriadok a postará sa aj o bezpečnosť pri hraní. Odložiť si do neho môžete nielen obuv, ale aj smartfón, kľúče a ďalšie drobnosti, ktoré by vám pri skákaní mohli vypadnúť z vreciek a potom vám zavadzať alebo spôsobiť poškodenie trampolíny. Nie vždy je takýto praktický organizér súčasťou balenia, tak sa oplatí do neho investovať a dopredu sa vyhnúť nepríjemnostiam.

Ďalšou výbornou pomôckou, ktorá dokáže predĺžiť životnosť trampolíny, je ochranný kryt na trampolínu. Vďaka nemu dokážete v prípade potreby trampolínu rýchlo zakryť a ochrániť ju tak pred silným dažďom, ale aj pred opadaným lístím zo stromov, ak je trampolína umiestnená v ich blízkosti. Trampolíny, hoci sú na vonkajšie podmienky konštruované, nemajú v obľube prílišnú vlhkosť.

Okrem týchto praktických a účelných pomôcok si k trampolíne môžete zaobstarať rôzne lopty, či už klasické alebo penové. Zabavte sa na mnoho spôsobov, zahrajte sa populárne hry alebo si vymýšľajte vlastné a vychutnajte si trampolínu naplno.

Čo robiť v prípade, že sa vám poškodí skákacia plocha?

Stala sa nehoda, že sa vám nechtiac podarilo roztrhnúť skákaciu plochu, alebo vplyvom počasia a poveternostných podmienok stratila svoj bezchybný stav? Nemusíte sa trápiť, že budete potrebovať kupovať novú trampolínu. Riešenie je jednoduché, stačí vymeniť poškodený diel za nový, nebude vás to stáť ani veľa peňazí.

Skákacia plocha patrí medzi príslušenstvo k trampolínam, ktoré veľmi ľahko a zároveň lacno vymeníte. Aby ste si vybrali správny rozmer dokonalo pasujúci na vašu trampolínu, musíte poznať, aký priemer má trampolína a podľa toho kúpiť vhodnú veľkosť skákacej plochy.

Pokaziť sa môže aj ochranná sieť. Tú v prípade poškodenia vždy vymeňte. Mala by byť dostatočne pevná, materiál hustý a s odolnou väzbou, aby zvládla aj intenzívnu zábavu a prípadné nárazy do nej. Pri každom použití trampolíny skontrolujte, či je funkčný zips na ochrannej sieti. Aby sa pri hraní neotvoril, býva ešte dodatočne zaistený a určite oceníte aj ak bude mať inú farbu ako ochranná sieť, aby ste ho rýchlo našli.

 

O bezpečnosť sa starajú aj penové obaly na konštrukcii, no vplyvom slnečného žiarenia časom zvetrajú. Vtedy ich treba vymeniť.

 

Zdroj obrázku: rannica / stock.adobe.com