Micelárna voda a odstraňovanie make-upu – ako na to?

Micelárna voda a odstraňovanie make-upu – ako na to?

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1400
Komentáre vypnuté na Micelárna voda a odstraňovanie make-upu – ako na to?

Jednoduché zloženie, jednoduché použitie. S micelárnou vodou skrátka nemôžete spraviť chybu. Alebo…? Mnohé z článku na webe svedčia o opaku a použitie micelárnej vody demonštrujú nesprávne. My sa to pokúsime napraviť a ukážeme vám niekoľko profesionálnych, pritom však jednoduchých spôsobov ako čistiť pleť pomocou micelárnej vody.

Na očistenie celej tváre stačí jeden tampónik namočený v micelárnej vode, ktorým treba inkriminované miesta poriadne vyčistiť. A nezabúdajte na čas – rýchlosť je dôležitá…Uf, aj vám tieto rady ťahajú oči?

Základy správneho použitia micelárnej vody

Micelárne vody by sa mali používať celkom inak. Správna metóda spočíva v akomsi rozdelení tváre na dva sektory – na oči a tvár, ktoré sa čistia samostatne. Je tiež rozdiel, ak čistíte tvár od make-upu alebo „len“ od nečistôt, ktoré pleť absorbovala počas dňa.

Čistenie oblasti okolo očí s micelárnou vodou

Vezmite si dva vatové tampóniky a namočte ich do micelárnej vody. Umiestnite ich na zatvorené oči a nechajte pôsobiť zhruba 2 minúty. Po uplynutí tohto času na ne jemne zatlačte, prípadne ich rovnako jemne pošúchajte po viečkach. Micely budú mať dostatok času aj priestoru, aby absorbovali prach aj make-up. Je dôležité dodržať stanovený čas a pri čistení nevyvíjať nepríjemný tlak.

Na čistenie očných liniek použite organický vatový tampón. Namočte ho do micelárnej vody a jemnučko ním pretrite oblasť dolného viečka. Následne prejdite cez riasy. Takýmto spôsobom očistíte pokožku aj od posledných zvyškov riasenky, ktoré sú najproblematickejšie. Na každé oko by ste mali použiť jeden tampón.

Čistenie make-upu z tváre pomocou micelárnou vodou

Vezmite si čistý vatový tampón a opäť ho namočte do micelárnej vody. Potom ním jemne prejdite cez čelo, líca, bradu až ku krku. Otočte tampón na druhú stranu a pretrite si pery. Všetky pohyby by mali byť plynulé a najmä jemné, bez zbytočného agresívneho trenia. Ak máte na tvári hrubšiu vrstvu make-upu, nechajte tampón na problematickom mieste pôsobiť dlhšie, pokojne aj jednu minútu. Tampónmi prechádzajte po tvári dovtedy, kým ich povrch nie je čistý – to je dôkaz, že na vašej pleti sa už nenachádzajú žiadne zvyšky nečistôt a make-upu.

Čistenie pleti bez make-upu

Ak chcete čistiť tvár bez make-upu od prachu a prebytočnej mastnoty, postupujte nasledovne: vatovým tampónom namočeným v micelárnej vode jemne prejdite cez viečko jedného z očí. Následne tampón otočte a proces opakujte aj s druhým okom. Následne jemne očistite riasy a s novým tampónom aj čelo, líca, nos, bradu, krk a na záver pery. Hotovo!

Micelárna voda pre citlivú pleť zmierňuje prejavy mastnej pleti a akné, no pomáha aj suchej pokožke. Ak chcete vašu pleť čistiť a zároveň tonizovať a rozžiariť, určite micelárnu vodu vyskúšajte.