Na sneh so štvorkolkou alebo so snežným skútrom?

Na sneh so štvorkolkou alebo so snežným skútrom?

- Kategória: Zdravie & životný štýl
501
Komentáre vypnuté na Na sneh so štvorkolkou alebo so snežným skútrom?
Na sneh so štvorkolkou alebo so snežným skútrom?Na sneh so štvorkolkou alebo so snežným skútrom?

Počas zimy si v horách môžete zajazdiť na lyžiach, bežkách, sánkovať sa alebo vsadiť na inú, dobrodružnú až adrenalínovú zábavu. Jazda na štvorkolke alebo na snežnom skútri v hlbokých závejoch je možnosťou ako sa zabaviť na niekoľko hodín. Ktorý stroj je na jazdu v snehu vhodnejší? Štvorkolka alebo snežný skúter?

Štvorkolka na snehu prekoná vaše očakávania

Na prvý pohľad sa nezdá, že by štvorkolka dokázala na snehu zo seba dostať to, čo skúter. Nie je to pravda, pretože na väčšinu štvorkoliek sa dajú nasadiť snehové pásy. Týmto spôsobom sa zo štvorkolky stáva plnohodnotný snežný skúter. Štvorkolku tým pádom využijete počas celého roku. Preto sa stáva aj v našich končinách obľúbeným dopravným prostriedkom. Nainštalovať snehové pásy na štvorkolku nie ja až tak zložité. Prvú montáž však nechajte na odborníkov v servise, ktorí vám ukážu celý postup. Jazdu v snehu na štvorkolke uprednostňujú niektorí ľudia aj preto, lebo štvorkolka je predsa len stabilnejšia. Napríklad dámy si vedia šantenie na snehu užiť lepšie práve na štvorkolke. Ak nasadíte pásy na nákladný typ štvorkolky, budete sa cítiť maximálne bezpečne. Nákladné štvorkolky totiž disponujú volantom a krytou kabínou, čo v tuhých mrazoch naozaj oceníte. Ak však od jazdy na snehu neočakávate pohodlie, ale sa chcete dostať tam, kde sa iný stroj nedostane, vyskúšajte jazdu na snežnom skútri.

Snežný skúter je zárukou dobrodružstva

Snežné skútre v horách bežne vidíte u záchranárov. Je to dané tým, že so skútrom sa dostanete naozaj všade. Môžete s ním prefrčať okolo stromov alebo cez úzku štrbinu medzi nimi. Skúter si poradí s vysokými závejmi a tiež ostrými zákrutami. Mnohí ľudia pri jazde so skútrom majú pocit, že absolútne splynuli so strojom. Pri každej otočke musí telo plne spolupracovať so skútrom. Na skútri si pokojne zajazdite aj v prípade, že nepatríte medzi dobrodruhov. Po ujazdenom snehu sa snežný skúter ovláda jednoducho riadidlami. Uvedené ovládanie telom a nahnutie skútra takmer k zemi je nutné len v teréne, ktorý je plný prašanu a zákrut. Najlepšie  spravíte, keď vsadíte na naozaj kvalitné stroje akými sú snežné skútre Lynx. Aj tieto skútre sa podobne ako štvorkolky vyrábajú vo viacerých modeloch a môžu slúžiť nielen na zábavu. Na niektorých modeloch sa odvezú dvaja jazdci, a tak si jazdu užijete spolu so svojou polovičkou.