Nadčasové šperky, ktoré by nemali chýbať vo vašej šperkovnici

Nadčasové šperky, ktoré by nemali chýbať vo vašej šperkovnici

- Kategória: Krása
1648
Komentáre vypnuté na Nadčasové šperky, ktoré by nemali chýbať vo vašej šperkovnici

Šperky sú doplnkom, ktorým ľahko doladíte každý outfit, či už sa jedná o obyčajné tričko a džínsy na kávu s kamarátkou, blúzkou so sukňou do práce alebo večerné šaty na ples. Pozrite sa s nami na prehľad základných šperkov, ktoré by nemali chýbať žiadnej žene.

Platinové šperky

Platinové šperky sú nadčasové nie len vďaka svojmu vzhľadu, ale tiež vďaka vlastnostiam platiny, ktorá odolá i každodennému noseniu. Platina sa vzhľadom podobá bielemu zlatu, ale oproti zlatu je to stálejší a odolnejší kov. Platina sa v posledných rokoch používa tiež na výrobu svadobných obrúčok. Svadobné obrúčky sú šperky, ktoré nosíme najčastejšie, vlastnosti platiny sú tu teda maximálne využité. Platina je tiež ideálnym kovom pri osadzovaní drahokamov, preto môže byť dámska svadobná obrúčka ozvláštnená napríklad vložením jedného či viacerých diamantov.

Zásnubný prsteň s diamantom

Zlatý prsteň s diamantom je klasika, tento typ zásnubného prsteňa je už celá desaťročia snom každej ženy, ktorá sa chce stať manželkou svojho vyvoleného. Najobľúbenejším variantom je biele zlato s round diamantom. Pokiaľ chcete experimentovať, môžete zvoliť žlté zlato a iný tvar diamantu – napríklad princess alebo oválny diamant.

Perlové šperky

Perly sú elegantné a zároveň jemné a romantické, perlový náhrdelník alebo drobné perlové náušnice sú základnými prvkami každej ženskej šperkovnice. Najznámejšie sú biele perly, ale existujú tiež v broskyňovom, fialovom a čiernom variante. Jednoduché perlové náušnice môže žena nosiť tak vo voľnom čase, tak k nejakej formálnejšej príležitosti, pretože perly dodajú šmrnc každému outfitu.

Zlaté náušnice

Zlaté náušnice dostávajú darom už malé dievčatká, takéto detské náušnice mávajú najčastejšie tvar kytičky alebo srdiečka. Keď dievčatká vyrastú v dámy, obľuba zlatých náušníc väčšinou pretrvá, pretože zlato je kov, ktorý nevyvoláva alergie a 14karátové zlato má skvelý pomer medzi cenou i kvalitou. Obľúbené sú jednoduché kruhové náušnice, alebo zlaté náušnice s farebnými drahokamami.

Strieborné šperky s farebnými drahokamami

Strieborné šperky sú lacnejšie než zlaté, môžete ich vlastniť viac a striedať ich podľa toho, čo máte práve na sebe. Pokiaľ nosíte výrazné farebné oblečenie, môžete voliť drahokamové náušnice či náhrdelníky v podobnom tóne, alebo naopak zvoliť farbu kontrastnú. Keď nosíte skôr čierne, šedé a neutrálne odtiene oblečenia, môžu byť šperky s drahokamami tým pravým doplnkom, ktorý pozdvihne váš celý vzhľad.