Nápady na pohovky pre malé obývačky. Ako vyťažiť z malého priestoru maximum?

Nápady na pohovky pre malé obývačky. Ako vyťažiť z malého priestoru maximum?

- Kategória: Domácnosť a internet
346
Komentáre vypnuté na Nápady na pohovky pre malé obývačky. Ako vyťažiť z malého priestoru maximum?
Nápady na pohovky pre malé obývačky. Ako vyťažiť z malého priestoru maximum?Nápady na pohovky pre malé obývačky. Ako vyťažiť z malého priestoru maximum?

Poznáte pocit, keď vaše odvážne predstavy o zariaďovaní obývačky zabrzdí jej veľkosť? Zariadiť malú obývačku môže byť náročnejšou úlohou, avšak s kúskom kreativity vykúzlite priestor, kde sa budete cítiť veľmi komfortne. Vyžaduje si to ale zopár šikovných trikov.

Vzdušný minimalizmus 

Malé priestory môžu často pôsobiť veľmi stiesnene až dusivo. Je preto dôležité, aby sme ich zbytočne neprepchali nábytkom a vybrali sedačku, ktorá do nich bude dokonalo zapadať. Čo sa týka farieb, vhodnejšie sú svetlejšie farby než tie tmavé, pretože tie vám pomôžu priestor opticky zväčšiť, presvetliť a prevzdušniť.

V ponuke Estilofina nájdete aj menšie sedacie súpravy či rozkladacie pohovky, ktoré sú nielen veľmi praktické, ale aj dizajnovo prepracované.

Malá obývačka – viac premýšľania

V prípade malej obývačky to chce roztočiť mozgové závity o čosi viac. Musíme brať do úvahy nielen estetiku a dizajn, ale aj správny spôsob usporiadania.

Je všeobecným pravidlom, že v každej obývačke by nemal chýbať nábytok do obývacej izby, obývacia stena či TV skrinka. Kam ale umiestniť sedačku? Pre malú obývaciu izbu je najvhodnejšia rozkladacia pohovka skombinovaná s taburetkou do obývačky a nábytkom, ktorý bude síce dizajnovo kompatibilný, no nebude príliš masívny.

Dizajnová rozkladacia sedačka Blaine - Estilofina
Dizajnová rozkladacia sedačka Blaine – Estilofina

Zvoľte si jemné tvary vo vizuálne príťažlivom čalúnení a logicky menšie rozmery. Do malých obývačiek sa tiež hodia rozkladacie pohovky s vysokými drevenými alebo kovovými nohami, pretože pôsobia vzdušným dojmom. Čalúnenie je vhodnejšie jednofarebné, pretože prebytok vzorov a dekorov interiér preťažujú.

Prispôsobte sa situácii

Pohodlná rozkladacia pohovka Estilofina v jednofarebnom prevedení dodá menšiemu interiéru odľahčenú harmóniu a určitý pocit moderného minimalizmu. Ak ju doplníte malou taburetkou do obývačky, získate svieži priestor, kde si môžete do sýtosti užívať svoj zaslúžený relax.

Hlavnou výhodou rozkladacej pohovky je jej univerzálnosť. Ak si potrebujete pospať, môžete ju jednoducho premeniť na pohodlné lôžko, ktoré vám dopraje maximálny komfort aj počas krátkeho spánku. Ak vás po chvíli zobudí zvonček a očakávaná návšteva, veľmi rýchlo a jednoducho ju zložíte do pôvodnej polohy.

 

Dizajnová sivá taburetka Rococo - Estilofina
Dizajnová sivá taburetka Rococo – Estilofina

Malá a útulná obývačka sa odrazu zmení na rušný spoločenský priestor. Jej všestrannosť tiež oceníte v prípade, ak budete chcieť u seba niekoho ubytovať. Rodina či blízki priatelia sa u vás budú cítiť ako doma, aj keď nemáte hosťovskú izbu.

Aj z malého priestoru sa dá vyťažiť mnoho. Treba len vedieť ako na to. Ak máte radi krásny dizajn, čisté línie a nechcete byť obmedzovaní v tom, čo máte radi, vyberte si z ponuky Estilofina rozkladaciu pohovku, ktorá sa vám prispôsobí.