Prebaľovacie komody – investícia, ktorá sa oplatí

Prebaľovacie komody – investícia, ktorá sa oplatí

- Kategória: Domácnosť a internet
3033
Komentáre vypnuté na Prebaľovacie komody – investícia, ktorá sa oplatí

V prípade, že čakáte prírastok, možno by ste mali popremýšľať nad prebaľovacou komodou. Javí sa totiž ako mimoriadne skvelé riešenie pre moderné mamičky. Dnes už nie je naozaj nutné, aby ste sa pri prebaľovaní neustále zohýnali a zaťažovali si chrbticu. Aj keď nie sú prebaľovacie komody nevyhnutné, môžu byť naozaj veľmi nápomocné. V nasledujúcich riadkoch si zhrnieme jednotlivé benefity prebaľovacích pultov, čo Vám môže celkové rozhodnutie uľahčiť.

Ohľaduplné a praktické

Za najsilnejšiu výhodu prebaľovacích pultíkov považujeme nepreťažovanie mamičkinho chrbta. Žena sa nemusí tak hlboko krčiť k dieťatku na posteli alebo gauči. Zabúdať však netreba ani na ďalšie plusy. Váš drobček sa nemôže počas prebaľovanie voľne pohybovať, čo znamená, že ho nemusíte naháňať po byte so slabo očisteným zadočkom. Prebaľovacie komody majú dostatok úložného priestoru, kde môžete skladovať všetko potrebné pre svoje bábätko. Takto budete mať po ruke plienky, vlhčené utierky, hygienické prípravky aj oblečenie. Určite sa oplatí viac drevená prebaľovacia komoda ako plastová alebo kovová, ktoré nemajú takú stabilitu, no väčšinou ani toľko odkladacieho miesta. Komody nemusíte po odrastení dieťaťa vyhodiť, pretože sa dajú použiť ako súčasť klasického nábytku v detskej izbe. K dispozícií sú totiž aj také modely, ktoré vyzerajú úplne ako štandardné skrinky. Na trhu nájdete aj typ s kolieskami, vďaka ktorým si môžete komodu voľne presúvať po byte. Mamičky novorodencov určite ocenia aj zabudovanú vaničku. Je iba na Vás, ako si to uľahčíte.

prebalovacie komody 3Vyrobené na mieru

Mnohé domácnosti zápasia s nedostatkom miesta, a preto sa rozhodnú skôr pre samostatný sklápací prebaľovací pult. V súčasnosti si ale môžete nechať prebaľovaciu komodu vyrobiť aj na objednávku, a teda presne podľa svojich predstáv. Vybrať sa dá dokonca taká farba, aby Vám ladila s ostatným nábytkom v byte. Hoci je investícia do tohto produktu značná, určite sa oplatí. Zvlášť, ak si potrpíte na komfort a praktickosť. Dieťa však nenechávajte na prebaľovacom pulte bez dozoru a dodržujte disciplínu. To znamená, že tento kus nábytku by sa nemal stať odkladacím priestorom na nevyžehlenú bielizeň. Pokiaľ svoju ratolesť naučíte,  že prebaľovať sa bude iba tu, tak si zvykne a nebude sa Vám vymykať spod kontroly.

Alternatívne riešenia

Ak si skutočne nemôžete prebaľovaciu komodu dovoliť, či už kvôli financiám alebo nedostatku miesta, môžete to vyriešiť napríklad čalúnenou prebaľovacou podložkou, ktorú umiestnite povedzme na práčku. Dbajte ale na to, aby bola dobre uchytená. Podložku môžete dať aj na kuchynskú stôl alebo drez. V takomto prípade si určite hodí aj väčší vak, v ktorom budete mať veci potrebné k prebaľovaniu. Podložku môžete pripevniť pomocou drážok aj k detskej postieľke. Je pravda, že takto ušetríte miesto, no podložku je nutné opakovane zložiť a zase rozložiť, čo nie je príliš praktické. Ak chcete dieťa prebaliť tam, kde sa práve nachádza, odporúčame použiť jednorazové hygienické podložky.

Moderné mamičky musia zvládať starostlivosť o dieťa, ale aj svoje zamestnanie. Preto sa iste oplatí hľadať možnosti, ako si to celé uľahčiť.

 

Foto: detskapostel.com