Schudnite prirodzenou cestou

Schudnite prirodzenou cestou

- Kategória: Zdravie & životný štýl
3292
Komentáre vypnuté na Schudnite prirodzenou cestou
beautiful body of slimming woman in panties

Snažíte sa schudnúť, no žiadne diéty vám nezaberajú? Nemusíte sa báť, je celkom normálne, že to nemusí fungovať tak, ako ste si na začiatku mysleli. Väčšina diét totiž nefunguje, aspoň nie dlhodobo. Avšak existuje veľa spôsobov, ako dosiahnuť vytúženú postavu.

Dajte tomu čas

Je to jednoduché. Svoje kilá ste nenabrali počas jedného dňa či počas týždňa. Je teda nezmysel si myslieť, že sa ich zbavíte za pár dní. Možno sa vám behom týždňa podarí zhodiť jedno – dve kilá, ale váš organizmus vám za to vďačný až tak teda nebude. Rýchly úbytok váhy totiž nemá nič spoločné s prirodzeným a zdravým chudnutím. V ideálnom prípade by ste mali schudnúť pol kila za jeden týždeň.

Zmeňte svoj životný štýl

Trvalé schudnutie nie je niečo, čo môžete dosiahnuť len vďaka zdravej strave. Namiesto toho premýšľajte o chudnutí ako o zmene životného štýlu a nahraďte vysoko kalorické potraviny zdravšími, ktoré vám pomôžu k dosiahnutiu správnej hmotnosti. Nezabúdajte, že porcie jedla by mali byť menšie, ale doprajte si ich aspoň 5 krát denne. Rôzne diéty vám síce môžu pomôcť pri chudnutí, ale trvalé zmeny vo vašom životnom štýle sú tie, ktoré budú fungovať už nastálo.

Nehladujte!

Možno to bude na prvý pohľad vyzerať zvláštne, ale pokiaľ chcete schudnúť, musíte jesť. Ako už bolo spomenuté, 5 porcií denne by malo byť pre vás pravidlo, vďaka ktorému váš organizmus pochopí, že ho nemáte v pláne týrať hladovkami, takže si nebude ukladať zásoby na horšie časy. Vaša strava by mala byť vyvážená s dostatkom minerálov, vitamínov a dostatočným množstvom kalórií, ktoré budú v súlade s potrebami vášho organizmu.

Dôležité rady na záver:

  • Denne vypite aspoň 2 litre čistej vody
  • Cvičte, hýbte sa, robte nejakú aktivitu
  • Sledujte váš pokrok a každý úbytok váhy si zapisujte

 

Zdroj: http://www.helpguide.org/articles/diet-weight-loss/healthy-weight-loss-and-dieting.htm

Obrázok: V&P Photo Studio / Dollar Photo Club