Zariadenia pre imobilných občanov

Zariadenia pre imobilných občanov

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1628
Komentáre vypnuté na Zariadenia pre imobilných občanov

Aj telesne postihnutí ľudia, ktorí žijú medzi nami, chcú žiť kvalitný život plný krásnych prekvapení a pekných dní. Zažívať tie pre nás zdravých obyčajné chvíle neobyčajným spôsobom. To môže byť napríklad ísť so svojim dieťaťom na športovisko povzbudzovať ho, ísť do divadla a podporiť jeho sny, … Kamkoľvek sa obzrieš okolo seba sú možno schody alebo vyvýšené brehy, ktoré sú pre telesne postihnutého len ťažko prekonateľné.

Cieľom spoločnosti VELCON spol. s r.o. je práve distribúcia a montáž zdvíhacích zariadení na prekonávanie takýchto zdanlivo neprekonateľných bariér pre postihnutých ľudí. Prinavráti takto týmto ľudom: ´Radosť z bežných dní.´ Na Slovenskom trhu pôsobia od roku 2002. Poslanie tejto spoločnosti je jednoznačné. Pomáhať postihnutým ľuďom prekonávať prekážky s ľahkosťou.

Ponuka spoločnosti

Nájazdové rampy sa môžu zdať zdravému jedincovi ako niečo zbytočné, avšak pre vozíčkara je to nenahraditeľný pomocník a niekedy až priateľ na ceste prekonávania výšky. Tu sa ponuka vyššie spomínanej spoločnosti len začína. Sortiment je oveľa širší. Stoličkové výťahy, zdvíhacie plošiny rovnako ako výťah pre imobilných ocenia skutočne len tí, ktorí nevedia po vlastných silných nohách vybehnúť ani len pár schodov.

Komplexné služby poskytované trpiacim telesným hendikepom pri odstraňovaní bariér v bytoch, rodinných domoch alebo verejných priestoroch. Využitie je všade či už sú to úrady, rôzne inštitúcie alebo nemocnice. Výťah na schody je jednoducho vhodné do všetkých budov ako pomoc pre takýchto ľudí. Nie všade je totiž možné vyriešiť klasický bezbariérový prístup.

Pamätám si keď som prvý krát počula slovo „schodolez“. Prišlo mi to ani niečo cudzie. Nevedela som tomu priradiť žiaden význam. Neskôr som videla obrázok aj video čo to vlastne je a načo to slúži. Zo začiatku to bolo pre mňa rovnako neuveriteľné ako zdvihák pre imobilných. Treba si však uvedomiť že pre ľudí so zdravotným postihnutím čo sa týka pohyblivosti je to doslova obrovská pomoc.

Servis

Vysokokvalitné zariadenia, ktoré spoločnosť VELCON spol. s r. o. ponúkajú, prešli certifikáciou renomovaných medzinárodných skúšobní ako TÜV, IMQ atď. Bezpečnosť prepravovanej osoby je najvyššou prioritou, a práve preto kladú v spoločnosti dôraz na kvalitné produkty overené rokmi. V súčastnosti tieto zariadenia využíva takmer 2000 spokojných klientov na Slovensku. Dôkazom sú tri pobočky, štyri servisné strediská, vlastní zamestnanci revízni technici v jednotlivých regiónoch Slovenska. Non-stop podpora je tiež jasným dôkazom, že firme záleží na klientoch.