5 dôvodov, prečo sú hliníkové okná a dvere správna voľba

5 dôvodov, prečo sú hliníkové okná a dvere správna voľba

- Kategória: Domácnosť a internet
894
Komentáre vypnuté na 5 dôvodov, prečo sú hliníkové okná a dvere správna voľba

Čo očakávate od okien a dverí? Chcete čo najlacnejšie riešenie a s vlastnosťami alebo životnosťou si nerobíte príliš veľké starosti? Alebo naopak, túžite po oknách a dverách, ktoré vydržia neuveriteľne dlho a budú vám po celý čas perfektne slúžiť? V tom prípade si zvoľte hliník. Tu je 5 dôvodov, ktoré vás presvedčia o tom, že hliníkové okná a dvere sú pre vás to pravé.

  1. „Nekonečná“ životnosť

Hliníkové dvere a okná vás prežijú. A bez problémov budú slúžiť aj ďalšej generácii. Pri bežnom používaní sú v podstate nezničiteľné. Ich životnosť sa ráta približne na 80 až 100 rokov. Navyše, pri správnej povrchovej úprave nestrácajú lesk a ich vzhľad je stále krásny.

  1. Dobré tepelnoizolačné vlastnosti

Aj keď je hliník tepelne vodivý materiál a je menej energeticky úsporný ako napríklad plast, zvolením správneho profilu a sklenej výplne sa dajú dosiahnuť naozaj dobré izolačné vlastnosti. A v súčasnosti sú už dokonca dostupné aj hliníkové okná pre nízkoenergetické a pasívne domy, ktoré sú vybavené vysokoizolačným prerušením tepelného mostu. Únikov tepla sa preto nemusíte báť.

  1. Moderný a nadčasový dizajn

Hliníkové dvere a okná v súčasnosti preferujú najmä majitelia moderných novostavieb s veľkými presklenými plochami. Pôsobia veľmi minimalisticky a určite sa vám budú páčiť aj o niekoľko rokov! Navyše, hodia sa k akémukoľvek typu stavby. Dokážete ich prispôsobiť moderným, ale aj starším stavbám.

  1. Absolútna bezpečnosť

Ako sa vraví, okno alebo dvere sú tak bezpečné, ako sú bezpečné ich kovania a zámky. Takže ak chcete zabrániť násilnému vstupu, dajte si záležať aj na výbere kvalitných kovaní a zámkov. Pokiaľ ale ide o okenné a dverné profily, tie hliníkové sú určite najpevnejšie. Odolajú napríklad aj nešetrnému zaobchádzaniu a snahe o násilné vniknutie.

  1. Skvelé riešenie na mieru

Ak túžite po oknách netradičných rozmerov a najmä, ak túžite po veľkých oknách, hliník je najvhodnejší materiál. Je totiž omnoho stabilnejší a tvarovo stálejší ako plast. Hliníkové okná sa nedeformujú ani po čase, ale zachovávajú si svoj tvar. Výhodou je tiež to, že aj na naozaj veľké okná sa môže použiť úzky hliníkový rám. Hliník bez problémov udrží veľké a ťažké sklenené výplne.

Ak si vyberiete hliníkové okná a hliníkové vchodové dvere cena vás môže prekvapiť. Je pravda, že sú o čosi drahšie ako okná z iných materiálov. V tomto prípade však viete, za čo si priplácate. Za dokonalý dizajn, nezničiteľnú kvalitu a vynikajúce vlastnosti. Preto ak hľadáte okná a dvere na celý život, hliník je jednoznačne správnou voľbou.