5 tipov, kam na bicykli na Slovensku

5 tipov, kam na bicykli na Slovensku

- Kategória: Zdravie & životný štýl
412
Komentáre vypnuté na 5 tipov, kam na bicykli na Slovensku
5 tipov, kam na bicykli na Slovensku5 tipov, kam na bicykli na Slovensku

Jazdiť s bicyklom iba po cyklotrase za mestom by vás po čase začalo nudiť. Na Slovensku je veľa nádherných miest, ktoré sa dajú objavovať zo sedla bicykla. Niektoré z nich sú dokonca určené pre rodiny s deťmi, takže si výlet užije bez problémov celá rodina. Ak sa cyklistická trasa nachádza ďaleko od vášho domova, bicykle hravo prepravíte na dané miesto pomocou automobilu a nosičov bicyklov. Kam sa vybrať toto leto na bicykli na Slovensku?

1. Tip na cyklovýlet s deťmi

Prvý tip prinášame pre tých, ktorí sa chystajú užívať si krásy prírody na Západnom Slovensku, a to konkrétne v okolí mesta Skalica. V blízkosti tohto čarovného miesta sa nachádza Baťov kanál, pozdĺž ktorého vedie cyklotrasa. Ide síce o nespevnený povrch, takže odrážadlo pre deti Strider so sebou neberte, ale trasa má len veľmi jemné stúpanie a zvládnu ju aj malé deti. Výlet je možné spojiť s plavbou po kanály a návštevou historických pamiatok v meste Sklalica.

2. Na bicykli na zámok

Na Západnom Slovensku ešte zostaneme. Priamo z Modry je možné prejsť cez malebné dedinky Častá, Doľany a Orešany až k Smoleniciam. Trasa je stredne náročná, čo sa dĺžky týka. Ide o približne 30 km. V Smoleniciach je možné využiť posedenie v kaviarničke, navštíviť originálnu výrobňu medu Včelovina a hlavne si prezrieť Smolenický zámok, ktorý je v lete prístupný pre verejnosť. Keďže ide o dlhšiu trasu, nezabudnite pred výletom na servis bicyklov Bratislava či v inom meste.

3. Schladenie v jaskyni

Pre náročnejších je určená cyklistická trasa, ktorú je možné absolvovať na Strednom Slovensku. Ide o trasu vedúcu z Telgártu cez Červenú skalu, Šumiac a Pusté pole späť do Telgártu. Pri Pustom poli sa zastavte a doprajte si schladenie v Dobšinskej ľadovej jaskyni. Celá Trasa je dlhá približne 65 km. Spríjemní vám ju príslušenstvo – doplnky na bicykle ako držiaky fliaš, brašna alebo držiak na mobilný telefón.

4. Očarujúca Zemplínska šírava

Leto je ideálnym obdobím, kedy môžete spojiť cyklovýlety s kúpaním v jazerách a vodných nádržiach. Napríklad na východe Slovenska počas jazdy Zemplínskym okruhom. Celý okruh meria 170 km, takže si ho musíte rozdeliť do viacerých dní. Počas zdolávania trasy je možné vidieť aj iné krásy ako len vodné plochy, napríklad Prírodnú rezerváciu Tajba alebo skalnaté útvary Kresaná skala.

5. Niečo pre začiatočníkov

Na východe našej krajine sa nachádza okrem trás okolo vodných nádrží tiež jedna veľmi príjemná a jednoduchá cyklotrasa, ktorá meria len 13 km. Pre začiatočníkov alebo seniorov je ako stvorená. Ide o trasu z obce Pacín  k zrúcanine hradu pri obci Veľký Kamenec.