Akú sprchu vybrať do malých kúpeľní

Akú sprchu vybrať do malých kúpeľní

- Kategória: Domácnosť a internet
494
Komentáre vypnuté na Akú sprchu vybrať do malých kúpeľní
Akú sprchu vybrať do malých kúpeľníAkú sprchu vybrať do malých kúpeľní

Malé kúpeľne nájdete v starých aj nových bytoch. Pokiaľ nebývate v nadštandardnom byte alebo rodinnom dome asi máte problém s malou kúpeľňou aj vy. Pokiaľ už máte otázku „vaňa alebo sprchový kút“ vyriešenú a vyhrala sprcha poradíme vám aký typ bude pre vás najvhodnejší.

Sprchový kút alebo nika

Nika je v podstate vymurovaný sprchový kút, do ktorého vám stačí prikúpiť len dvere a urobiť vhodný odtok (žľab). Tento spôsob sprchy vám môže ušetriť pár centimetrov miesta. Ak sa vám ale nechce murovať a prerábať podlahu lepšie urobíte ak si vyberiete sprchový kút. Sprchové kúty sú nie len obľúbené ale aj praktické. Ušetria vám nie len miesto v kúpeľni ale aj vodu.

Tvar

Tvar sprchovacieho kúta môže byť rôzny. Môžete sa stretnúť s pôdorysom štvorca, obdĺžnika, alebo štvrťkruhu v rôznych veľkostiach. Najvhodnejšie do malých kúpeľní sú štvorcové sprchové kúty, ktoré môžete umiestniť do rohu miestnosti.

Fantázii sa ale medze nekladú a vy si môžete siahnuť aj po inom tvare. Inšpirovať sa môžete v katalógoch, na internetových stránkach alebo aj u známych. Aj malá kúpeľňa môže byť štýlová a praktická.Akú sprchu vybrať do malých kúpeľní

Spôsob otvárania

Posuvné dvere

Aby ste mohli otvoriť dvere musíte mať dostatok miesta. Pre malé kúpeľne, kde je potrebné šetriť a rozumne využiť každý centimeter to môže byť problém. Ak si ale vyberiete sprchové kúty s posuvnými dverami získate priestor navyše. Voda, ktorá sa uchytí na dverách bude stekať do sprchy nie na podlahu. Jediný problém, s ktorým sa pri tomto type otvárania môžete stretnúť je dosť problematické čistenie pojazdov.

Pri výbere sa zamerajte na to aby dvere poriadne tesnili a pri otváraní a zatváraní sa nezadrhávali.

Zalamovacie alebo skladacie sprchové dvere

Zalamovacie dvere sú tiež dobrou voľbou pre malé kúpeľne. Aby ste ich ale mohli otvoriť je dobré ak je hĺbka sprchovacieho kúta väčšia. Len tak budete môcť otvoriť dvere a pohodlne vyjsť zo sprchy. Voda z dverí steká do sprchy a nie na podlahu.

Ak na sprchový kút máte málo miesta je lepšie siahnuť po posuvných dverách.