Ako na perfektne upravené nechty z pohodlia domova

Ako na perfektne upravené nechty z pohodlia domova

- Kategória: Krása
1358
Komentáre vypnuté na Ako na perfektne upravené nechty z pohodlia domova

Všetky sme aspoň raz zatúžili po populárnych gélových nechtoch. A kto by sa čudoval, keď sú také skvelé? Ale koľko zbytočného zdržovania, kým sa človek vôbec prinúti začať hľadať šikovné “nechtárky” na okolí. A pritom si ich zvládnete urobiť aj samy!

Gél lak – odborník na dokonalé nechty

V posledných rokoch zažívame boom popularity gél lakov, ktoré vám vykúzlia lesklé a pevné nechty jednoducho a bez zbytočného zaťaženia lepidlami. Ale aj pri práci s nimi je potrebné dodržiavať určité postupy. Ak ešte len začínate, určite oceníte hotové sady na tvorbu gélových nechtov, v ktorých nájdete všetky produkty, ktoré budete potrebovať.

Ako teda začať?

Nikdy nepodceňujte dôležitosť samotnej prípravy. Umytie rúk je základ. Potom je potrebné odstrániť prebytočnú kožtičku, aby bol povrch nechta čistý a symetrický. Keď je reč o symetrii, určite nemusíme pripomínať úpravu tvaru nechtov. Jemne tiež pilníkom prejdite po nechtovom lôžku kvôli odstráneniu lesku a ošetrite Primerom. Všetky tieto kroky sú určené na to, aby gél lak k nechtu lepšie priľnul a tiež dlhšie vydržal.

Menej je viac

Na ďalší krok budete potrebovať base gél lak, farebný gél lak, finish a UV lampu na vytvrdenie. Ako prvú naneste na necht jednu vrstvu základného, bezfarebného gél laku, tie sa označujú aj ako base gél laky a nechajte ju vytvrdnúť v UV lampe. Je dôležité si zapamätať, že každá vrstva, ktorú nanesiete, by mala byť tenká, aby sa mohla poriadne vytvrdiť. Po jednej vrstve základného gél laku nasleduje farebný, toho odporúčame naniesť dve vrstvy, na zabezpečenie dokonalého krytia. Nakoniec pre dlhotrvajúci lesk a ochranu ešte pridajte vrstvu finish gél laku. Až potom očistite vzniknutý výpotok na nechtoch buničinou s cleanerom. Ak si chcete ušetriť prácu, môžete si zaobstarať aj finish gél lak bez výpotku.

Cvičenie robí majstra

Akonáhle zvládnete základy, zistíte, že práca s gél lakmi je vlastne super aktivita na oddych, pri ktorej ešte môžete kreatívne tvoriť. Zdobenie nechtov, inak nazývané nail art, je neskutočne obľúbený spôsob, ako dať priechod svojmu módnemu štýlu a citu pre krásu. To všetko je ešte podporené tým, že na rozdiel od obyčajných lakov na nechty UV lampa zakonzervuje váš výtvor na niekoľko týždňov! Na nechty môžete lepiť, tlačiť, maľovať alebo striekať. Medze vám kladie len vaša predstavivosť!