Ako nepribrať behom sledovania televízie?

Ako nepribrať behom sledovania televízie?

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1932
Komentáre vypnuté na Ako nepribrať behom sledovania televízie?

Možno sa vám to bude zdať nemožné, no vedeli ste o tom, že ľudia najviac priberajú pri večernom sledovaní televízie? To však nie je žiadna novinka. No pokiaľ patríte k tým, ktorí pri sledovaní ich obľúbeného seriálu bicyklujú na stacionárnom bicykli a namiesto čipsov si doprajú jabĺčko, klobúk dole!

Nezanedbajte cvičenie

Sledovanie televízie samo o sebe nie je kameň úrazu, a to aj napriek tomu, že pri tejto aktivite často jeme a pojedáme sladkosti. Skutočným problémom je akékoľvek dlhodobé sedenie a je jedno, či je to pri televízií alebo pred počítačom. Sedenie totiž vedie k biochemickým zmenám – ukladanie cukru a tukov, čo nepriaznivo ovplyvňuje naše zdravie. Ľudský organizmus je nastavený pre aktívny životný štýl a naše gény sa príliš nelíšia od génov našich predkov, ktorí boli lovci a zberači. Tí väčšinou trávili dni aktívnym hľadaním potravy. Podľa toho by sme mali byť aktívni počas celého dňa, pričom naša fyziológia je nastavená na vysokú telesnú aktivitu. Pokiaľ však väčšinu dňa presedíme na sedačke, je to v protiklade s tým, na čo sme nastavený a náš organizmus na tento rozpor reaguje negatívne.

Efektívne využitie času počas reklám

Pokiaľ sedíte pred televíziou, nezhoršujte to jedlom. Ak máte predsa len to nutkanie dať si niečo „pod zub“, dajte si mrkvu, jablko alebo banán a kalorické jedlá radšej nechajte tam, kde sú. Popremýšľajte, či by ste nemali televíziu umiestniť tak, aby sa pri jej sledovaní mohli mierne pohybovať, zacvičiť si na bicykli alebo si dať pár brušákov. Zacvičiť si môžete i na fit lopte.

Reklamy počas vášho obľúbeného televízneho seriálu využite na precvičenie tela a menšieho kardio cvičenia. Pokiaľ trávite celé dni v sede za počítačom, skúste kolegovi namiesto telefonátu alebo emailu doručiť odkaz osobne. Cestou do práce a z práce sa vyhnite výťahom a radšej sa prejdite po schodoch, pokiaľ je to možné.

 

FOTO:  © [Photographer’s name] / Dollar Photo Club