Zachráňte vaše krachujúce manželstvo

Zachráňte vaše krachujúce manželstvo

- Kategória: Láska & vzťahy, Zaujímavosti
2230
Komentáre vypnuté na Zachráňte vaše krachujúce manželstvo
Man and woman posing together inside their home

Krachujúce manželstvo či vzťah sa zachrániť dá! Ale len v tom prípade, že to chcú obaja partneri. Prvým dôležitým krokom je vyhradenie si pravidelného času, ktorý trávia partneri mimo domova, a to len vo dvojici. Malo by to byť aspoň jeden krát za týždeň a zahrňovať návštevu kina, spoločný bowling či posedenie pri víne. Tento čas pripomenie, prečo ste o seba na začiatku vzťahu stáli a chceli byť spolu.

Romantika vo dvojici

Rovnako tak je aj potreba nájsť si čas, ktorý budete tráviť spoločne doma. Bez nikoho! Pokiaľ nemáte deti, je to veľmi jednoduché. Ale pokiaľ ich máte, musíte nájsť spôsob, ako ich aspoň raz za čas dostať z domu. Mohli by vám pomôcť rodičia alebo priatelia. Potom sa partneri musia v domácej samote venovať jeden druhému a hlavne bez toho, aby ich vyrušovala televízia či mobilné telefóny.

Zamilované signály lásky

Tretím krokom je snaha byť romantický i po rokoch manželstva. Stačí poslať vašej polovičke email alebo zamilovanú sms, ktorá bude vyjadrovať flirt, sexuálnu vášeň či záujem o partnera. Partneri by sa takto mali snažiť vyjadrovať svoje pocity a nehanbiť sa ich prejaviť. Pokojne dajte najavo, ako veľmi vám chýba a chceli by ste s ním stráviť každú minútu. Náhodné komplimenty uprostred dňa dokážu rozprúdiť novú romantickú vášeň, ktorá po rokoch manželstva môže niekedy chýbať.

Nezabudnuteľné chvíle

Posledným dôležitým krokom je snaha prísť s niečím novým. Vyrazte stopom na výlet, skúste kurz tancovania či spontánne odíďte na víkend do neznámeho mesta. Môžete zažiť množstvo dobrodružstva, na ktoré budete spomínať ešte veľmi dlho.

 

FOTO:  © Rob / Dollar Photo Club