Ako vybrať detský kočík?

Ako vybrať detský kočík?

- Kategória: Rodina a deti
2746
Komentáre vypnuté na Ako vybrať detský kočík?
babys perambulator pink and blue vector illustration isolated on white background

Čakáte vytúžené dieťatko, no ešte stále nemáte detský kočík? V tom prípade by vás mohlo zaujímať, aký druh kočíku bude pre vašu ratolesť ten najvhodnejší. Deti sú v prvých mesiacoch a rokoch života veľmi zraniteľné a je teda logické, že im chcú rodičia dopriať maximálne možný komfortu a bezpečie. Práve na to slúžia kočíky, ktoré ich ochránia pred možným nebezpečím a mamičkám poslúžia na pohodlnú prechádzku v prírode.

Pre novorodeniatka

Pre novorodeniatka sú vhodné hlbšie kočíky, v ktorom sa však budú cítiť príjemne. Nezabúdajte na to, aby ste na dieťa dobre videli a mali ho neustále na očiach. Ideálny kočík je práve ten, ktorý by bol natočený smerom k vám. Niektoré kočíky sú skvelé v tom, že sú dostupné spolu s nosítkom pre dieťa, takže pokiaľ sa nechystáte na dlhšiu prechádzku, ale len na neďalekú návštevu ku kamarátke, pokojne vám postačí detské nosítko.

Happy mothers with baby strollers talking in park

Pre polročné deti

Po polroku života sa dieťa už naučí samo sedieť a ak aj nie úplne, tak pomocou opierky určite áno. Preto sú pre tieto deti vhodné športové kočíky. Tie už nie sú natočené smerom k matke ako boli predchádzajúce, no sú o niečo menšie a ľahšie. Všetko však môžete vyriešiť na začiatku, a to práve tak, že si kúpite kombinovaný kočík s možnosťou prestavenia z hlbokej na športovú variantu.

Pre ročné deti

Ak už vaše dieťatko robí prvé krôčiky, kočík už viac menej potrebovať nebudete. No pokiaľ máte pocit, že ešte by sa sem tam zišiel, tým pádom sú vhodné golfové kočíky, ktoré sa dajú veľmi jednoducho nosiť. Je veľmi podobný práve tomu športovému, no je o niečo praktickejší.

 

Obrázok: kontur-vid + Tyler Olson / Dollar Photo Club