Zvládnete spoločnú dovolenku?

Zvládnete spoločnú dovolenku?

- Kategória: Láska & vzťahy, Zaujímavosti
2061
Komentáre vypnuté na Zvládnete spoločnú dovolenku?
summer holiday, vacation, dating and tourism concept - happy couple having fun over beach in thailand or bali background

Idete so svojim partnerom na prvú spoločnú dovolenku, ale bojíte sa, že sa niečo pokazí? Dovolenka totiž buď potvrdí, že k sebe patríte alebo naopak, ukáže sa, že by ste vo vzťahu nemali naďalej pokračovať.

Výber destinácie

Už pri výbere destinácie môžu vzniknúť prvé nezhody, ba dokonca hádky. Predstavujete si váš dokonale strávený týždeň na lehátku na pláži s kokteilom v ruke a celé dni si užívať na slniečku, opaľovať sa a vychutnávať si horúci letný vánok? No váš partner chce chodiť s batohom na chrbte, liezť po skalách a denne prejsť niekoľko hodinovú túru? V tomto prípade musíte vymyslieť kompromis, aby ste boli spokojní obaja. V opačnom prípade sa bude jeden z vás poriadne nudiť, a to hádam nechcete.

Financovanie dovolenky

Medzi ďalšie problémy, ktoré môžu vzniknúť je financovanie dovolenky. Pokiaľ vám partner celú dovolenku zaplatí, hrozí, že sa mu budete musieť podriaďovať, pretože vám to bude trápne a radšej sa prispôsobíte jeho požiadavkám. Či sa to bude týkať výberu večere, výletu alebo spoločného milovania, môžete sa cítiť dosť nepríjemne. Preto je dôležité, aby ste si platenie dovolenky rozdelili na polovicu a vyhli sa zbytočnému obmedzovaniu a podriaďovaniu tomu druhému.

Dlhé čakania strávené na diaľnici

Pokiaľ ste sa rozhodli cestovať autom, čakajú vás dlhé hodiny strávené práve na diaľnici. Okrem toho môžete byť nervózni z tepla, ktorému sa v aute len tak nevyhnete. Cestou na dovolenku sa teda môže stať, že by ste sa radšej vrátili domov, pretože sa z vášho partnera stal agresívny a nespokojný šofér, ktorý vám úplne lezie na nervy. V tomto prípade na neho radšej netlačte, nechajte ho pokojne riadiť a snažte sa spríjemniť vašu cestu na vysnívanú dovolenku napríklad jeho obľúbenou hudbou.

Obrázok: Syda Productions / Dollar Photo Club