Ako vytvoriť detskú izbu na mieru? Toto sú naše odporúčania!

Ako vytvoriť detskú izbu na mieru? Toto sú naše odporúčania!

- Kategória: Domácnosť a internet, Rodina a deti
506
Komentáre vypnuté na Ako vytvoriť detskú izbu na mieru? Toto sú naše odporúčania!
Ako vytvoriť detskú izbu na mieru? Toto sú naše odporúčania!

Detská izba by mala tvoriť miesto, ktoré je pre deti bezpečné a komfortné. Práve preto je dôležité, aby ste z takejto miestnosti vytvorili prostredie, ktoré zodpovedá aj záujmom a všetkým potrebám detí. Chcete mať detskú izbu na mieru? Poradíme vám, aké kľúčové faktory by mala spĺňať!

Dôležitá je funkčnosť. Preto by ste pri návrhu detskej izby mali myslieť na to, akým spôsobom bude používaná. To znamená, že by ste mali v prvom rade prihliadať na vek dieťaťa, ktorý je spojený aj s jeho potrebami. Detské izby na mieru by mali byť zostavené tak, aby spĺňali aktivity a funkcií detí. Ak je dieťa ešte bábätko, mali by ste myslieť napríklad na miesto, ktoré bude určené na prebaľovanie. Staršie deti zase ocenia, ak budú mať pracovný stôl, kde sa budú môcť učiť a robiť si domáce úlohy. Každé dieťa tiež ocení priestor, ktorý bude slúžiť na hranie, prípadne by malo mať v izbe aj skriňu na oblečenie.

Základom všetkého je bezpečnosť

Našim odporúčaním je, aby ste pre dieťa vytvorili maximálne bezpečné prostredie. Ide totiž o kľúčový faktor pri navrhovaní izby. To znamená, že všetky kusy nábytku, prípadne dekorácie by mali byť pre dieťa maximálne bezpečné. Žiadne ostré rohy a hrany, ktoré by mohli predstavovať potencionálne riziko pre dieťa a spôsobiť mu poranenie. Určite preto zvážte všetky možnosti bezpečných prvkov. Napríklad, bezpečnostné kryty, zásuvky na rohové kryty či posteľné rámy.

Zvážte druh osvetlenia

Tiež nezabúdajte na konkrétny druh osvetlenia. Je totiž potrebné zvážiť, aké osvetlenie bude pre vaše dieťa najlepšie. Napríklad, ktoré svetlo je dobré na čítanie, ktoré na hranie a učenie. V každom prípade, ideálne je, ak má dieťa dostatok prirodzeného svetla v izbe. Zvoľte svetlá, ktoré sa dajú regulovať, aby sa mohli prispôsobiť jednotlivým aktivitám detí.