Ako využiť nožnicový stan v záhrade?

Ako využiť nožnicový stan v záhrade?

- Kategória: Domácnosť a internet
1056
Komentáre vypnuté na Ako využiť nožnicový stan v záhrade?

Leto je v plnom prúde a vy možno rozmýšľate nad praktickým prístreškom do vašej záhrady. Aké možnosti máte a aké benefity prinášajú záhradné stany a altánky v podobe nožnicových stanov?

Ak sa rozhodnete vybudovať si na záhrade stan či altánok, zvoliť si môžete klasické riešenie v podobe pevných drevených prístreškov. Tie sú síce pevné a odolné, no na ich vybudovanie budete potrebovať pevné základy a taktiež nie sú práve najlacnejšie. Plus, ak sa jedného dňa rozhodnete, že svoj záhradný altánok by ste chceli preniesť na iné miesto, musíte ho zbúrať, čím ste vystavení zbytočne ďalším problémom. Potom je tu opačný extrém, ktorým sú rôzne dočasné stánky postavené na jednoduchej konštrukcii. Tie sú však labilné, a teda nie sú dobrým riešením na ochranu pred poveternostnými vplyvmi.

Našťastie, je tu aj tretie riešenie, ktorým sú nožnicové stany. Tie sú tiež založené na kovovej konštrukcii a streche vytvorenej z odolnej plachtoviny. Na rozdiel od vetchých záhradných stánkov však nožnicové stany disponujú robustnou konštrukciou, ktorá bez problémov zvládne všetky výkyvy počasia. Na druhej strane je však skladanie a rozkladanie konštrukcie veľmi jednoduché a zvládne ho prakticky každý.

Záhradný stan, altánok, či pavilón?

Nožnicové stany môžete vo svojej záhrade využiť na mnoho rôznych spôsobov. Nožnicový stan môžete využiť napríklad ako štýlový a praktický záhradný pavilón, ale aj ako plnohodnotný záhradný stan. Výhodou je, že nožnicové stany sú dostupné v rôznych veľkostiach a farebných kombináciách, ktoré podporujú ich využiteľnosť. Dokonca, ak chcete, svoj nožnicový stan môžete vybaviť aj plachtami slúžiacimi ako steny a vytvoriť si tak praktický záhradný domček.

Mať svoj vlastný štýlový záhradný altánok, stánok či pavilón nebolo nikdy jednoduchšie a lacnejšie! Tak neváhajte a vyskúšajte nožnicové stany vo vašej záhrade aj vy…