Ako získať zelenú energiu a využívať ju bez obmedzenia?

Ako získať zelenú energiu a využívať ju bez obmedzenia?

- Kategória: Domácnosť a internet
743
Komentáre vypnuté na Ako získať zelenú energiu a využívať ju bez obmedzenia?

V minulosti sa elektrická energia vyrábala rôznymi spôsobmi, ktoré však nie sú a ani neboli veľmi šetrné k našej planéte. Tepelné alebo jadrové elektrárne sú síce veľkým zdrojom elektrickej energie, no postupne sa začína využívať aj zelená elektrina. Čo vlastne tá zelená elektrina je?

Zelená elektrina je šetrná k planéte, pretože na výrobu sa používajú prírodné zdroje, ako je vietor, voda, či slnko. Práve slnečná energia dnes vďaka solárnym panelom dokáže vyrábať slušné množstvo elektriny, tak prečo solárne panely nezačať využívať?

Prečo začať využívať solárne panely?

Solárne panely sú dnes bežne dostupné a možno aj vy vlastníte. Solárne panely sú naozaj výhodné a dokážu produkovať elektrickú energiu pre váš dom, no disponujú jedným háčikom. V ranných a večerných hodinách už nedopadajú slnečné lúče na panel vo veľkej intenzite a tak sa výroba elektriny spomalí. Je preto potrebné na ráno a večer elektrinu kumulovať a tak prišiel nápad akumulátora. Elektrická akumulátorová batéria by dokázala nahromadiť elektrickú energiu a vy by ste ju tak vedeli efektívne využiť v čase, keď slnečné lúče nedopadajú vo veľkej intenzite.

Naopak počas poobedia sú slnečné lúče najsilnejšie a najintenzívnejšie a tak sa dokáže prebytok elektrickej energie hromadiť a vy ho tak viete využiť na ráno, alebo večer. Plánuje sa dokonca aj novinka s názvom virtuálna batéria, ktorá by mala byť v blízkej dobe spustená do obehu. Dokázali by ste tak virtuálne uložiť prebytočnú elektrinu, ktorú vtedy nedokážete využiť a naopak by ste ju využili vtedy, keď to budete potrebovať. Táto metóda bude asi najvhodnejšia aj pre vás, ale aj životné prostredie, ktoré sa vám za to určite poďakuje. Vďaka tejto metóde bude solárna energia naozaj výhodná a určite bude dosahovať vynikajúce výsledky, či už u nás, alebo v zahraničí.

Nečakajte a začnite využívať solárne panely aj vy!