Nechajte si vyrobiť drevené eurookná na mieru

Nechajte si vyrobiť drevené eurookná na mieru

- Kategória: Domácnosť a internet
753
Komentáre vypnuté na Nechajte si vyrobiť drevené eurookná na mieru

Nie pre každého je riešenie nových okien z plastu prijateľné. Drevo je drevo. Kto si chce dopriať väčší luxus, či neporušiť genius loci staršej stavby, potrebuje okná z dreva.

Drevené eurookná kombinujú krásu a noblesu dreva s moderným konštrukčným riešením, ktoré eliminuje nevýhody starších drevených okien. Moderné drevené eurookná ponúkajú vynikajúce mechanické aj fyzikálne vlastnosti. Vyrobiť si ich môžete nechať pre modernú novostavbu, pre tradičnú stavbu prechádzajúcu rekonštrukciou, ale možné je vyrobiť na mieru aj historické okná. Drevené eurookná sa hodia aj pre väčšie presklené konštrukcie a k domu je možné vybudovať taktiež drevené zimné záhrady.

Drevené eurookná na mieru z Drevsting

Košický Drevsting je firmou s dvadsaťročnými skúsenosťami čo sa týka certifikovaných stavebno-stolárskych výrobkov z dreva. Firma vám vyrobí drevené eurookná, ale tiež dvere, zimné záhrady, brány, presklené fasády, výklady, drevené schody a rôzny drevený nábytok vrátane vstavaných skríň.

Drevené eurookná na mieru dodáva Drevsting v rôznych tepelnoizolačných štandardoch. Vybrať si máte možnosť drevené eurookná s profilom 68 Standard (izolačné dvojsklo), 78 Comfort (izolačné trojsklo), 92 Thermo (izolačné trojsklo). Okná si je možné voliť zo smrekových lepených hranolov, z dubu, alebo z meranti.

Aký materiál dreva si zvoliť na drevené okná?

Moderné drevené okná sa vyrábajú z 3-vrstvo alebo 4-vrstvo lepených eurohranolov v šírkach 68, 78 a 92 mm. Táto konštrukcia hranolu zaisťuje vysokú pevnosť a zabraňuje krútenia dreva. U nových drevených okien sa preto nestretnete s problémom, kedy sa okná skrútia a nedajú sa zavrieť. Spolu s kvalitnou povrchovou úpravou ponúkajú dlhú životnosť. Hranoly môžu byť fixné, iba s dĺžkovým napájaním, alebo nadpájané pomocou tzv. cinkových spojov. Obidva druhy napájania lamiel majú rovnaké pevnostné vlastnosti.

Najčastejšie používaným drevom je smrek. Nejde o žiadny kompromis. Je to výborné drevo pre drevené eurookná. Dub je síce na rozdiel od smreku tvrdou drevinou a odolá tak pri rôznych nárazoch, na druhú stranu neponúka tak dobré tepelnoizolačné vlastnosti ako mäkké dreviny. Je tiež omnoho drahším riešením. Aj u na Slovensku vyrábaných drevených eurookien sa používa cudzokrajná drevina meranti. Má výborné vlastnosti, ale vzhľadom k svojmu tmavšiemu odtieňu sa hodí hlavne pre tmavšie riešenie okien. Dodáva sa vždy vo fixnom prevedení, pretože farebnosť meranti býva veľmi variabilná