Auto aj bez peňazí na účte?

Auto aj bez peňazí na účte?

- Kategória: Domácnosť a internet
1826
Komentáre vypnuté na Auto aj bez peňazí na účte?

Rozmýšľate, či je možné kúpiť si auto aj bez toho, aby ste zaň zaplatili plnú sumu či si vybavovali úver? Samozrejme, cez lízing. Ten klasický je však finančne nevýhodný, keďže nim v skutočnosti zaplatíte oveľa viac, než je hodnota vozidla. Zaujímavou alternatívou financovanie je operatívny lízing auta, ktorým nič nepreplatíte a navyše, vďaka nemu budete jazdiť stále na novom.

Čo je to operatívny lízing

Operatívny lízing je forma nadobudnutia vozidla veľmi podobná prenájmu. Funguje na jednoduchom princípe. Vy si vyberiete auto, ktoré v skutočnosti kúpi lízingová spoločnosť a ona vám ho poskytne do užívania. Zmluvne sa zaviažete na určité obdobie, počas ktorého budete dané vozidlo využívať a platiť zaň dohodnutú, spravidla mesačnú splátku. Po uplynutí zmluvného obdobia je auto vrátané opäť lízingovej spoločnosti a vy máte možnosť rovnakým spôsobom získať nové. Auto je vždy vo vlastníctve lízingovky, pričom vy ste jeho užívateľ.

Výhody operatívneho lízingu

S vlastníctvom vozidla súvisí aj starostlivosť o auto. Akékoľvek servisné prehliadky či úkony sú zvyčajne vo finančnej réžii lízingovej spoločnosť, čo je pre vás skutočne výhodné. Okrem pohonných hmôt a splátky totiž na auto nebude mať žiadne iné náklady.

Na nadobudnutie vozidla nepotrebujete disponovať reálnymi peniazmi. Stačí, ak si viete zabezpečiť mesačne sumu splátky. To je výhodné najmä pre firmy, ktoré tak kapitál dokážu investovať namiesto správy do rozvoja. A tým financie zhodnotiť.

S vyššie uvedeným bodom úzko súvisí aj strata hodnoty vozidla. Ak by ste chceli predať ojazdené dvojročné vozidlo, za toto obdobie by rapídne stratilo zo svojej hodnoty, čím by ste len prerobili. V prípade operatívneho lízingu na tým ani nemusíte uvažovať.

Ak aj vás zaujala možnosť financovania vozidla cez operatívny lízing, vybaviť si ho dokážete aj z pohodlia domova. Napríklad jednoduchým vyplnením online kalkulačky spoločnosti Hertzlease.