Bez poisteného auta nemôžete na cestu. Ako si viete nájsť tú najlacnejšiu ponuku?

Bez poisteného auta nemôžete na cestu. Ako si viete nájsť tú najlacnejšiu ponuku?

- Kategória: Domácnosť a internet
1314
Komentáre vypnuté na Bez poisteného auta nemôžete na cestu. Ako si viete nájsť tú najlacnejšiu ponuku?

Chystáte sa kupovať nové alebo ojazdené auto? Potom by ste mali vedieť, že ešte pred tým, než ho pôjdete prebrať, si ho najskôr musíte poistiť. Žiadne auto totiž nemôže ísť na cestu bez povinného zmluvného poistenia.

Navyše, ak ste sa rozhodli pre úplne nové auto, nie je na škodu uzatvoriť hneď aj havarijné poistenie. Prípadné poškodenie vozidla by vás totiž vyšlo poriadne draho. Ako možno nájsť tú najvýhodnejšiu ponuku na poistenie?

Je samozrejmé, že ak si kupujete naozaj silné auto, nemôžete očakávať, že za povinnú poistku zaplatíte pár desiatok eur. Jednotlivé parametre, ktoré sa premietajú do výslednej ceny, jednoducho nepustia a musíte si za ne priplatiť. Sú nimi jednak výkon vozidla, objem motora či celková hmotnosť. Na cene sa tiež odrážajú osobné charakteristiky majiteľa vozidla – jeho vek, dĺžka držania vodičského oprávnenia či trvanie bezškodového priebehu. Majitelia s vyšším vekom, dlhšie držaným vodičským preukazom a s dlhším bezškodovým priebehom sú zvýhodnení.

Porovnanie trhu s poisteniami auta si s praktickou stránkou urobíte rýchlo a aj doma

Napriek určitým fixným parametrom sa ponuky PZP a havarijného poistenia od jednotlivých poisťovní môžu značne líšiť. Preto si najskôr musíte urobiť prieskum trhu. Pravdepodobne nebudete obehovať poisťovňu za poisťovňou, pretože toľko času určite nemáte. Existujú preto dve základné možnosti – osloviť nezávislého poisťovacieho poradcu, alebo tá jednoduchšia, navštíviť stránku zameranú na porovnanie ponúk poistenia vozidiel. Takou je napríklad portál onlinePorovnanie.sk. Na týchto stránkach stačí len vyplniť všetky potrebné údaje, ktoré ovplyvňujú výšku poistného a následne si nechať vyhotoviť porovnanie. Na ňom jasne uvidíte, ktorá z ponúk je tá najvýhodnejšia. My sami sme skúsili niekoľko vzorových situácií a ako najlacnejšie nám zakaždým vyšlo PZP v Komunálnej poisťovni. Možno to ale vo vašom prípade bude úplne inak.