Bohatšie Vianoce si dokážeme urobiť aj sami

Bohatšie Vianoce si dokážeme urobiť aj sami

- Kategória: Domácnosť a internet
1701
Komentáre vypnuté na Bohatšie Vianoce si dokážeme urobiť aj sami

Prichádza čas, kedy sa naše chuťové bunky začínajú zaujímať o šumivé vína, červené, ružové či biele vína a dnes už máme možnosť nechať sa opantať aj vínom, ktoré nesie názov barikové víno. Neviem či ste už niekedy počuli o barikovom víne, ale ak nie, určite stojí za to sa trochu dovzdelať.

barikové vínoBarikové víno je totiž chuťovo úplne iné ako akékoľvek víno, ktoré ste mali možnosť ochutnať. Aj keď je technológia výroby tohoto druhu vína stará už asi 40 rokov, u nás je tento názov pomerne neznámy. V prípade týchto vín ide o dozrievanie vína v drevenom sude, ktorého drevo je spálené a tak ako víno dozrieva, získava chuť po dreve, v ktorom sa necháva odležať. Pokiaľ by ste mali záujem, tak Vianoce a blížiaci sa Silvester ako oslava Nového roku, nám dávajú možnosť kedy si môžeme dovoliť ochutnávať sekty a vína takej kvality, akú by sme za iných okolností asi nedopriali. Využime teda tento čas na spoznávanie stále nových a rôznych nápojov, ktoré dokážu uniesť svojou chuťou nejedného z nás. Naše povedomie o kvalite vín a sektov narastá, no predsa sa na našom trhu neustále objavujú nové názvy a chute, ktoré si určite nájdu svojich nadšencov. Je jasné, že pri nákupe vín a sektov sa nesmieme pozerať iba na cenu, ktorú si obchodníci pýtajú. Je dôležité nechať si poradiť a možno aj čo to naštudovať, pokiaľ máme chuť experimentovať a vyskúšať niečo nové. Veď niekedy pohár dobrého vína s priateľmi a rodinou dokáže zážitky obohatiť o chute, ktoré nám pred tým nič nehovorili a naše spomienky s našimi najbližšími budú obsahovať aj čosi výnimočné.

Nikdy preto nepodceňujte výber vína. Pokiaľ vyberiete dobre, budete spomínať na príjemné chvíle s lahodnou chuťou a nie na to, ako ste museli piť niečo, čo vám ani nechutilo. Buďte preto dôslední a užite si krásny čas v kruhu skvelých priateľov a rodiny s dobrým a lahodným vínom.