Čerstvý vzduch v kancelárii musí byť!

Čerstvý vzduch v kancelárii musí byť!

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1402
Komentáre vypnuté na Čerstvý vzduch v kancelárii musí byť!

Elegantný kostým či klasický čierny oblek. Áno, aj toto je bežný pracovný odev manažérov, zamestnancov bánk či poradenských firiem, a to bohužiaľ aj v prípade, keď je vonku zrovna 30 stupňov či viac. Aká by však mala byť ideálna teplota na pracovisku?

Zabudnite na veľké teplotné rozdiely medzi vonkajším a vnútorným prostredím!

Kancelárie Bratislava, ale i všetky ostatné, by mali byť počas horúcich letných dní teplotu približne od 23 až po 27 stupňov, no tieto hodnoty sú relatívne. Ak je vonku trebárs 40 stupňov, pamätajte, že teplota v danej miestnosti by nemala byť príliš rozdielna, čiže optimum je, ak rozdiel vnútornej a vonkajšej teploty nepresiahne viac ako 7 stupňov. Snáď najhoršia situácia je, ak musíte byť oblečený v niečom, v čom sa neskutočne potíte, no našťastie, oproti deväťdesiatym rokom sa v mnohých firmám „zvoľnilo“ a šéf väčšinou mávne rukou nad tým, či máte sandále alebo košeľu s krátkym rukávom, aj keď možno niekoľko rokov dozadu by to bolo priam neprípustné. A vôbec, vedeli ste, že ženy to majú predsa len o niečo jednoduchšie? Zatiaľ, čo muži vypotia až 250 mililitrov potu za hodinu, ženy len 180 mililitrov, čiže tento fakt je skutočne zaujímavý a koniec koncov, netreba sa čudovať tomu, ak sa váš kolega bude neustále sťažovať, aké mu je horko.

V práci sa musíme cítiť komfortne!

Každý z vás mi dá za pravdu, že cítiť sa v práci komfortne a uvoľnene je na nezaplatenie. Kancelárie na prenájom sú veľa krát „prehriate“ a jednoducho sa v nich nedá plnohodnotne pracovať a fungovať. Práve z tohto dôvodu je nutné priestory v pravidelných intervaloch vetrať vzhľadom k tomu, že dostatočné vetranie udržuje koncentráciu CO2 pod bezpečnou hodnotou 700 ppm. Ak je koncentrácia ovzdušia nad touto hodnotou, môžete pociťovať akúsi ťažobu, ba dokonca kyslý zápach! Ak ste sa aj vy rozhodli pre prenájom kancelárií, je nesmierne dôležité uvedomiť si, že pravidelné vetranie prispieva k zvýšenej produktivite vašich zamestnancov. Tým sa vyhnite únave, nadmernému vyčerpaniu, migréne, páleniu očí, sčervenaniu pleti či stuhnutiu svalov.