Prečo siahnuť práve po eurooknách?

Prečo siahnuť práve po eurooknách?

- Kategória: Domácnosť a internet
1346
Komentáre vypnuté na Prečo siahnuť práve po eurooknách?

Každý z nás minimálne jeden krát za život vykoná radikálnu rekonštrukciu domu či bytu, ktorej súčasťou je i výmena starých okien za nové. Práve v takejto situácií väčšinou váhame, ktorý materiál bude najideálnejší – cenovo výhodný plast, elegantný hliník či tradičné drevo? Viac a viac ľudí siaha zrovna po oknách drevených, ktoré sú akýmsi tradičným prvkom domácností, ktorý je nielen nadčasový, ale predovšetkým svojimi vlastnosťami nenahraditeľný!

Je údržba náročná?

Ak sa rozhodnete pre kúpu drevených okien, pravdepodobne pôjde o eurookná. Tie sú vyrobené z lepených profilov, zväčša sú určené pre nízkoenergetické stavby a môžu sa pochváliť mimoriadne výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Treba uznať, že o takéto okná sa treba v pravidelných intervaloch starať, veď ide predsa o drevo, čiže netreba zabúdať na nátery lakom, ktoré udržia životnosť tohto materiálu na vysokej úrovni! To však neznamená, že by bola údržba náročná, veď taká farba dreva výborne odoláva UV žiareniu a poveternostným vplyvom, čo možno považovať za jednu z najväčších predností!

A čo funkčné vlastnosti dreva?

Eurookná sa vyznačujú najmä vysokou životnosťou ako už aj bolo spomenuté, ale i pevnosťou, ktorá je priam obdivuhodná. Ako je to možné? Okná sa vyrábajú za pomoci špeciálnych technológií, ktoré sú zárukou prvotriedneho tesnenia, kvalitnej povrchovej úpravy, bezchybného kovania i zasklenia. Ak by však predsa došlo k ich poškodeniu, nemusíte vymieňať celé okno vzhľadom k tomu, že drevo je veľmi dobrým materiál z hľadiska renovácie. A aké sú ďalšie výhody, ktorými disponujú práve eurookná Kunaj?

  • Prírodný materiál s dlhoročnou tradíciou,
  • moderné spracovanie podľa platných noriem,
  • vysoká požiarna odolnosť,
  • vysoká variabilita architektonických riešení,
  • odolnosť voči mechanickému poškodeniu, poveternostným vplyvom i klimatickým podmienkam,
  • šetrnosť k životnému prostrediu.