CHROM Combi vie pomôcť proti únave aj usadzovaniu tukových buniek

CHROM Combi vie pomôcť proti únave aj usadzovaniu tukových buniek

- Kategória: Zdravie & životný štýl
874
Komentáre vypnuté na CHROM Combi vie pomôcť proti únave aj usadzovaniu tukových buniek

O tom, že je chróm dôležitým stopovým minerálom v našom tele, premýšľa málokto. Nepatrí medzi notoricky známe minerály. Jeden čas sa však do povedomia dostal – keď sa odporúčal ako prostriedok na chudnutie. Tu sa názory naňho líšia, aj keď pravdou je, že s usadzovaním tuku v tele nedostatok chrómu súvisí.

Prejavov nedostatku chrómu v tele je hneď niekoľko

Bohužiaľ sú zameniteľné s inými príčinami, a tak sa jeho absencia hneď tak ľahko neodhalí. Môžete trpieť bolesťami hlavy, pociťovať nevoľnosť, mať nízky výkon, cítiť sa unavenými, nepokojnými, podráždenými, a to až na hranici depresívneho stavu.

Nie je chróm ako chróm

Nie každý chróm je však pre naše telo vhodný. Ako šesťmocný je považovaný za pre ľudský organizmus nebezpečný ťažký kov. Naopak, trojmocný chróm je ten ktorý by nám v tele radšej chýbať nemal.

Chróm a cukor

Chróm má jednu zaujímavú vlastnosť. Vie zosilniť účinok inzulínu, čo znamená, že podporuje vstrebávanie cukru bunkami, a vďaka tomu naše telo dosahuje správnu hladinu krvného cukru. Pokiaľ sa cukor (glukóza) dostáva do buniek pomalšie, začínajú predovšetkým naše svalové bunky pociťovať jeho nedostatok, čo sa prejaví jednak zvýšenou únavou, ale taktiež usadzovaním do iných buniek, predovšetkým tukových a pečeňových. Práve tu sa berie „viera“ v schopnosť chrómu pomáhať pri chudnutí.

Dostatok chrómu naviac pomáha z krvi odstrániť špatný cholesterol. Ak sa nám kvôli nedostatku chrómu hromadí v krvnom riečisku cukor, môže u nás vypuknúť diabetes.

Kde vziať dostatok chrómu?

Nedostatok chrómu môže mať teda veľmi nepriaznivé dôsledky na naše zdravie, a dosť pravdepodobne aj na náš vzhľad. Tento minerál, ktorý podľa vedeckých poznatkov podporuje funkciu imunitného systému, kĺby, zrak, tvorbu DNA, delenie buniek, plodnosť a reprodukciu, a ktorý pomáha udržiavať normálnu hladinu glukózy v krvi, je ideálne užívať v podobe doplnku stravy. Vyrába ho Naturvita pod názvom CHROM Combi. V prirodzenej strave ho nájdeme v rybách a morských plodoch, v celozrnných obilninách, v ryži, v strukovinách, v obilných klíčkoch, v zemiakoch, aj v mliečnych výrobkoch.

 

 

Publikované: 20. februára 2020 o 10:39