Detská izba snov: Máme 5 tipov ako ju zariadiť!

Detská izba snov: Máme 5 tipov ako ju zariadiť!

- Kategória: Domácnosť a internet, Rodina a deti
998
Komentáre vypnuté na Detská izba snov: Máme 5 tipov ako ju zariadiť!

To, v akom duchu sa bude niesť izba vašich ratolestí, je na vás, práve v tejto miestnosti je priestor pre nápadité interiérové ​​kreácie. Ale pozor, nie je žiadnym tajomstvom, že dieťa rastie neskutočne rýchlo. Ako urobiť, aby s dieťaťom držala izba krok? Máme pre vás pár nápadov ako si poradiť.

Neutrálne farby nikdy nesklamú

Ružové a modré steny sa hodia najmä mladším detičkám, no aj tým sa rýchlo zunujú. Ak idete zariaďovať detskú izbu, voľte skôr neutrálne odtiene. Izba v týchto tónoch je jasnejšia, vzdušnejšia a deti sa v nej cítia dobre. Neznamená to, že im vnútite napríklad zemité odtiene alebo nudnú farbu, ktorá im nič nehovorí. Miestnosť perfektne oživíte farebnými dekoráciami, ktoré budú odrážať záujmy vášho dieťaťa a ľahko ich vymeníte podľa toho, ako sa budú koníčky vašej ratolesti meniť.

Najdôležitejším nábytkom je posteľ

Najdôležitejším kusom nábytku je posteľ, preto na nej nikdy nešetrite. Ujasnite si len otázku, či kúpite variabilnú postieľku, z ktorej neskôr vznikne väčšia váľanda, alebo rovno kúpite posteľ pre dospelých. Vždy sa však zamerajte na kvalitné typy postelí a nezabudnite ani na spoľahlivý matrac. V rámci nábytku vyberajte nadčasové kvalitné kusy, ktoré s dieťaťom budú rásť. Police poslúžia najskôr na hračky, neskôr na knihy, fotky a dekorácie v tínedžerskom veku. Na oblečenie a športové potreby sú zas potrebné veľké skrine a užitočné sú tiež úložné boxy, ktoré využije nielen batoľa ale aj škôlkar či školák.

Zamerajte sa na maličkosti

Iné dekorácie ocení batoľa, iné tínedžer. Lepším variantom tematického nábytku a kobercov, ktoré budete musieť vymeniť, akonáhle vaše vyrastie, je upriamenie pozornosti na drobnosti, ktoré sú v danom období pre vaše dieťa typické. Ak váš syn miluje McQueena alebo Spidermana, zvoľte v tomto duchu nálepky na stenu, ktoré sú ľahko odstrániteľné. Ak sa mu o pár rokov zapáči niečo iné, bez problémov výzdobu izby prispôsobíte jeho novému vkusu. Je to jednoduché a nevyjde vás to draho.

Nechajte dieťaťu v doplnkoch voľnú ruku

Predstavy a vkus detí sa často líši od toho, ktorý majú rodičia. Nezabudnite, že izba je pre deti útočiskom a doslova „všetkým“. Podvedome túžia, aby ich izba obsahovala všetko, čo práve zbožňujú a čo ich baví. Dekorácie a nábytok v detských izbách by mali dokonale odrážať detský svet. To, čo sa páči vám, sa nemusí páčiť vášmu dieťaťu a naopak. Nebráňte deťom, aby si zopár kúskov vybrali podľa seba. Časom sa určite priblížite k rovnakým alebo aspoň podobným dekoráciám, aby bola spokojnosť na oboch stranách.

Úložné boxy sú alfou a omegou

Praktické krabice alebo boxy sú jedny z najdôležitejších „zariadení“ izby. Dostatok rôznych krabíc slúžiacich na ukladanie detských vecí prispieva k postupnému návyku ako si udržať v izbe poriadok. Vďaka tomu, že si vaše deti môžu svoje hračky ľahko upratať, začnú si pomaly zvykať na povinnosti. Vhodné je použiť rôznofarebné skladovacie boxy, ktoré sa stanú zároveň zaujímavou dekoráciou samotnej izby. Deti sa v nich tiež ľahšie orientujú a okamžite bez upozornenia vedia, kam čo patrí.

 

 

Zdroj obrázka: pixabay.com