Detské cyklovozíky – s dieťaťom na cyklistickom výlete

Detské cyklovozíky – s dieťaťom na cyklistickom výlete

- Kategória: Rodina a deti
612
Komentáre vypnuté na Detské cyklovozíky – s dieťaťom na cyklistickom výlete
Detské cyklovozíky - s dieťaťom na cyklistickom výlete

Po narodení potomka sa veľa ľudí vzdá svojich koníčkov, prestanú športovať a celý svet sa točí len okolo milovaného drobca. Samozrejme, že starostlivosť o dieťa je prvoradá, ale nie je potrebné sa vzdať všetkých záľub. Napríklad obľúbenú jazdu na bicykli hravo zvládnete aj s dieťaťom pomocou detského cyklovozíka.

Detské cyklovozíky pre rodinné výlety

Previezť bicykle na dlhší cyklistický výlet mimo mesta nie je problém. Stačí k automobilu pripevniť nosič na ťažné alebo nosič bicyklov na piate dvere. Všetky ostatné veci hravo pobalíte do kufra vozidla, a ak ste početnejšia rodina, dodatočný priestor na batožinu vytvoria strešné boxy. Najväčší problém mnohých rodičov bolo nájsť riešenie, ako voziť na bicykli malé deti. Kedysi ste veľa možností nemali. Jediným dostupným prostriedkom na cyklistiku s dieťaťom boli predné či zadné sedačky. Sedačky vám aj dnes dobre poslúžia, ale batoľatá sa v nich voziť nedajú. Väčšie deti v sedačkách odveziete bezpečne a vďaka otvorenému priestoru si užijú jazdu presne ako vy. Pre menšie deti sú určené cyklovozíky, ktoré sa pripevňujú za bicykel. Dieťa je vo vozíku chránené zo všetkých strán a vo vnútri je pripevnené popruhmi. Pre batoľatá sa dajú dokúpiť špeciálne vložky, ktoré poskytnú malému telíčku oporu. V cyklovozíku sa dajú voziť deti už od dvoch mesiacov. Maximálna nosnosť cyklovozíka býva okolo 45 kilogramov. Po odrastení detí môžete cyklovozík využívať na prevoz nákladu a niektorí ľudia vo vozíku prevážajú svojich štvornohých miláčikov.

Na čo sa sústrediť pri výbere cyklovozíka

V ponuke obchodov nájdete cyklovozíky rôznych modelov a farieb. Okrem vozíkov za bicykle sa môžete stretnúť aj s cyklovozíkmi, ktoré sa dajú využívať pri behu, in-line korčuľovaní alebo ich môžete používať ako klasický detský kočík. Keďže ide o pomôcku zabezpečujúcu prevážanie malých detí, dávajte si pozor predovšetkým na kvalitné odpruženie vozíka. Cyklovozíky nájdu svoje využitie v letných mesiacoch, a preto myslite aj na dostatok vetracích otvorov. Materiál konštrukcie musí byť ľahký (najlepšie hliníkový), naopak vrchná látková časť vozíka pevná a vodeodolná. Bezpečnosť malých detí je vždy na prvom mieste. Overte si upevňovací mechanizmus popruhov vo vnútri vozíka, chýbať nesmie parkovacia brzdaodkláňacie zariadenie zamedzujúce vniknutiu prekážky medzi bicykel a vozík. Na celodennom výlete oceníte taktiež viaceré možnosti úložného priestoru. Nech už si vyberiete akýkoľvek cyklovozík, ihneď zistíte, že ide o multifunkčného pomocníka pre každú zanietenú cyklistickú rodinu.