Facelifting sa vie postaviť nášmu veku aj gravitácii

Facelifting sa vie postaviť nášmu veku aj gravitácii

- Kategória: Krása, Zdravie & životný štýl
946
Komentáre vypnuté na Facelifting sa vie postaviť nášmu veku aj gravitácii

Už po tridsiatke začína v pleti ubúdať kolagén a elastínové vlákna. Po štyridsiatke to už je vidieť, po päťdesiatke, v menopauze a postmenopauze, začína naša pleť naviac starnúť rýchlejšie. Mladistvosť pokožke pritom dáva predovšetkým jej pružnosť a elasticita. Keď sa naviac začnú pridávať pigmentové škvrny, rozšírené póry, ale aj popraskané žilky, starnutie je už neprehliadnuteľné. Stále s ním ale môžete mnohé urobiť.

Oklamte kalendár

V určitom veku už prestáva pomáhať dokonalá starostlivosť o pleť, krémy, aj sebadisciplína či zdravá výživa. Telo nejde klamať do nekonečna a nakoniec na nás vek prezradí. Nemusíme mať vôbec veľké množstvo vrások a náš vzhľad sa aj tak radikálne zmení z dôvodu ovisnutej pokožky. Objavia sa zmeny okolo úst, ovisne nám koža okolo sánky, poklesne nám obočie a začne prekrývať naše očné viečka. Vypadáme unavene a starneme. Všetky tieto nedostatky však dokáže odstrániť facelifting pri ktorom dôjde ku korekcii ovisnutej kože a k jej vypnutiu. Vďaka tomu nás facelift viditeľne omladí. Pritom nejde o žiadny extrémny zákrok, aj keď s rekonvalescenciou je treba počítať.

Čo čakať po zákroku?

Facelifting pre vás bude znamenať zhruba desať dní rekonvalescencie. Avšak stehy vám môžu zostať až 14 dní a modriny po zákroku až tri týždne. Pripravte sa na to, buď si vezmite dovolenku, alebo home office. Na zákrok sa nie je nutné nijak zásadne chystať. Zaberie zhruba dve hodiny a 3 až 4 dni je nutné na tvári ponechať bandáž. V rekonvalescencii určite necvičte, ani sa inak fyzicky nenamáhajte. Pleť potrebuje tiež správnu polohu pri ležaní – s vysoko položenou hlavou. Kompletné zahojenie a pleti nastáva dva mesiace po zákroku.

Skúste viac krásy naraz

Vhodným doplnkovým zákrokom faceliftingu je tiež redukcia vrások, úprava tvaru pier, ale tiež zdvihnutie obočia niťami. Výhodou je, že rekonvalescenciu zo všetkých týchto zákrokov zvládnete naraz a taktiež pod jednou narkózou. Facelift sa totiž najčastejšie robí s celkovou anestéziou, alebo pomocou analgosedácie a s lokálnou anestéziou. Na facelift sa špecializuje taktiež inštitút zdravia a krásy FRAIS.