Filtrácia do jazierok je viac než len nevyhnutná!

Filtrácia do jazierok je viac než len nevyhnutná!

- Kategória: Domácnosť a internet
1455
Komentáre vypnuté na Filtrácia do jazierok je viac než len nevyhnutná!

Mnoho ľudí si myslí, že starostlivosť o jazierko je prakticky bezproblémová, dokonca ešte jednoduchšia ako o akvárium. Je síce pravda, že v jazierku je omnoho viacej vody, a tým pádom si dokáže udržiavať optimálnu teplotu, no to neznamená, že jazierko nemusíte udržiavať. Práve naopak!

Filtracia do jazierka je nevyhnutnosťou pre zaistenie priezračnej a nezávadnej vody, kde môžete pokojne chovať zdravé rybky. Možno sa pýtate, k čomu je taká filtrácia určená a či je vôbec potrebná, veď váš sused ju nepoužíva a všetko funguje tak, ako má. Chyba! Spočiatku sa možno zaobídete bez filtrov, no nič netrvá večne a behom krátkej doby by bola voda v jazierku mimoriadne znečistená, ba dokonca ryby by rýchlo pokapali.

Aké filtre pre jazierka poznáme?

Biologické filtre sú zásadné pre udržanie čistej, a teda biologickej vody, čo je už zrejmé podľa samotného názvu. Škodlivé látky sú odstránené pomocou mikroorganizmov, pričom pri výbere je nevyhnutné všímať si veľkosť filtru – čím väčšie, tým lepšie. Poznáme rôzne druhy jazierkových filtrov, pričom medzi najobľúbenejšie patria štrbinové, biologické, flotačné či skrápané. Odlišujú sa obsahom filtru, rýchlosťou toku, výkonom, UV lampou a bezpochyby i rozmermi. Štrbinový filter SmartSieve je prelomovým filtrom, ktorý vás nadchne nielen špičkovou technológiou, kvalitným prevedením z nerezovej ocele, ale tiež výhodnou cenou. Za zváženie stoja tiež štrbinové filtre, ktoré zachytávajú nečistoty do špeciálnej siete, odkiaľ sa dajú ľahko odstrániť. Tým pádom nezaťažujú systém a filtre zamedzujú priechod odpadových látok do vody, ktoré sú pre ryby nebezpečné.

Nechajte sa inšpirovať a buďte kreatívny!

Aj vy by ste sa chceli nechať inšpirovať? Pozrite sa na inšpiratívne záhradné projekty, pri ktorých sa fantázií medze nekladú! Túžite po vlastnom domácom kine rovno uprostred záhrady? Alebo čarokrásnom kúpacom jazierku, ktoré spraví z vášho exteriéru niečo neuveriteľne krásne? Nebojte sa experimentovať a kombinovať rôzne materiály, farby či prvky, ktoré v konečnom dôsledku vytvoria záhradku snov!