Hľadáte ženský, ale súčasne praktický účes? Skúste mikádo

Hľadáte ženský, ale súčasne praktický účes? Skúste mikádo

- Kategória: Krása
648
Komentáre vypnuté na Hľadáte ženský, ale súčasne praktický účes? Skúste mikádo

Polodlhé účesy patria u žien medzi najobľúbenejšie. Veľmi často je to práve mikádo, v ktorom sa ženy nájdu. Vyžaduje síce častejšiu návštevu kaderníka, dobre zastrihnuté je však na druhú stranu veľmi jednoducho každodenne udržiavateľné.

Je pre vás mikádo to pravé orechové?

Mikádo je polodlhý účes obvykle kratší než po ramená. Nosia ho už malé dievčatká, pretože maminkám zjednodušuje starostlivosť o vlasy dieťaťa. To má pritom stále pocit, že má dlhé vlásky. Obľúbené je u tínedžeriek, zrelých žien aj v pokročilejšom veku.

Niekedy sa ženy mylne domnievajú, že je to univerzálny účes pre každú ženu, To však nie je pravda. Strih mikáda a jeho dĺžka síce vedia slušne čarovať s tým, či vám bude mikádo pristať alebo nie, avšak predsa len každému nepristane. Ideálny tvar tváre k mikádu je symetrická oválna tvár, skôr útlejšia než široká. Pre ženy s okrúhlou tvárou vhodné nie je. Rysy ešte viac rozširuje a pridáva kilá.

Máte nízku postavu a zdá sa vám, že vám nepristanú dlhé vlasy? Nemusíte ísť hneď na chlapca. Práve mikádo účes je veľmi vhodný pre menšie ženy, ktoré dlhé vlasy ešte viac zmenšujú. Mikádo je výborným kompromisom.

Starostlivosť o mikádo je jednoduchá

Krátke aj dlhé vlasy majú pomerne mnoho negatív. Práve mikádo vychádza čo sa týka údržby najlepšie. Účes je ľahší než keď sú vlasy dlhé. Nezaťažuje našu hlavu. Nevyžaduje tiež tak veľkú starostlivosť ako krátke vlasy. Tie nás vedia niekedy prekvapiť svojou neupravenosťou a vyhnať okamžite ku kaderníkom.

Mikádo je určite vhodné nezaťažovať ťažkým stylingom. Hodí sa mať kulmu na pekné zahnutie končekov vlasov smerom k tvári. Pokiaľ si vlasy robia aj tak to, čo chcú, začnite používať šampón a kondicionér, ktoré vyhladzujú vlasy.

Nakoniec nezabudnite, že bez údržby to nepôjde. S mikádom je ideálna návšteva kaderníka raz do mesiaca.