Jeseň v znamení luxusných kardigánov

Jeseň v znamení luxusných kardigánov

- Kategória: Krása
309
Komentáre vypnuté na Jeseň v znamení luxusných kardigánov
Jeseň v znamení luxusných kardigánov

Štýlová a hrejivá jeseň sa aj tento rok nesie v znamení kardigánov. Kto by sa ich vzdal, keď nesú toľko nesporných výhod! Hlavnou z nich je jednoduché a všestranné odievanie, takmer celoročné využitie a široký sortiment štýlov, tvarov a farieb. Dnes si predstavíme novú jesennú paletu luxusných modelov pre akýkoľvek typ postavy a spôsob nosenia.

Čo specifikuje kardigán?

Kardigán patrí k oblečeniu, ktorý si často zamieňame so svetríkmi, ale ide o tvarovo špecifický druh. Klasický kardigán vytvára vrchnú vrstvu jarných, jesenných a zimných outfitov v oversize, pletenom prevedení.

Výnimočný je najmä svojou dĺžkou – bežne siaha až do polovice stehien, ale dostať už aj v krátkom strihu. Navyše dnes už získava strih príjemných jesenných kabátikov bez golieru s rôznymi možnosťami zapínania. Bežne sa stretávame s bavlnenými a polyesterovými kardigánmi na zips alebo veľké štýlové gombíky.

Viete, že kardigány vo svojich začiatkoch vzbudzovali dojem výstrednej, „uletenej“ módy pre svoj voľný strih a nevšedný tvar „niečo medzi svetríkom a kabátom?“ Aj keď ich tradične spájame s dámskou módou, pôvodne boli navrhované pre mužov (vojakov), čo by mal módny priemysel naďalej rešpektovať.

Kardigány voľné, ale upravené

Len tak nimi dosiahneme efekt luxusných módnych kúskov. Popravde, kardigán nemá na nás „lietať“, ale vyhovovať proporciám. Neplatí, že čím je naša silueta výraznejšia, tým ju viac „skrývame“ v oversize kardigáne. Pre oblejšiu dámsku postavu odporúčame tvarovaný, resp. splývavý model. Aj dievčenský rovný typ postavy kardigán ďalej kopíruje. Nesnažíme sa vytvoriť krivky tam, kde nie sú, ale podporiť tie, čo vás špecifikujú.

Aký kardigán si vybrať?

Kardigán má vyhovovať konkrétnej príležitosti. Zakaždým však podporuje príjemné ženské vyžarovanie. Môžete si vybrať aj z ležérnych kúskov, no vždy ho určuje luxusné bavlnené alebo vlnené prevedenie v žiarivých farbách. Jesenná móda sa totiž nespája len s tmavými, melancholickými odtieňmi, ale vie sa ukázať aj v lepšom svetle.

Takým sú nové luxusné kardigány rôznej dĺžky a v splývavom prevedení napr. so sezónnymi vestami. Okrem tradičných ležérnych predstavujeme kardigány-vesty ku kostýmom v dvojitom rade gombíkov v oversize strihu siahajúcom po boky.

Taktiež stoja za obdiv ešte výraznejšie, tzv. hranaté modely kardigánov so systematickým usporiadaním gombíkov. Aj keď sú v bežnom strihu, stále zostávajú pravými nefalšovanými kardigánmi. Bonusom pre každú luxusnú nákupnú maniačku sú kardigány „v plnej jesennej výbave“. Pod tým rozumieme dlhý rolákový model na opasok a s našitými vreckami. Navyše vlnená zmes kardigánu vás ochráni pred príchodom nastávajúcich chladných dní.