Kedy najlepšie poslúžia lyže z požičovne a kedy sa oplatí kúpiť si vlastné?

Kedy najlepšie poslúžia lyže z požičovne a kedy sa oplatí kúpiť si vlastné?

- Kategória: Zdravie & životný štýl
413
Komentáre vypnuté na Kedy najlepšie poslúžia lyže z požičovne a kedy sa oplatí kúpiť si vlastné?
Kedy najlepšie poslúžia lyže z požičovne a kedy sa oplatí kúpiť si vlastné?Kedy najlepšie poslúžia lyže z požičovne a kedy sa oplatí kúpiť si vlastné?

Jeseň je už v plnom prúde a ani sa nenazdáme, prekvapia nás nízke teploty a prvé snehové vločky. Pomaly odložíme robotické kosačky a vymeníme ich za lopaty na sneh. Niekto smúti a najradšej by sa odsťahoval na pár mesiacov na havajské ostrovy, milovníci zimy však už pomyselne otvárajú šampanské a nevedia sa dočkať.

Šťastím určite žiaria nadšení lyžiari, pretože ich sezóna sa už pomaly, ale isto blíži a mnoho nadšených lyžiarov si už brúsi zuby na vybielené kopce, čerstvý prašan či „vyratrakovaný menčerster“. Patríte medzi nich? V tom prípade už určite kontrolujete stav svojej lyžiarskej výbavy a tešíte sa viac ako teenager na nový diel svojej obľúbenej erotickej poviedky.

Radíte sa medzi tých, ktorým už doslúžili ich staré lyže a vyberáte nové? Neviete si rady, či si ich kúpiť alebo vám budú stačiť lyže z požičovne? V tomto článku sa vám budeme snažiť poradiť.

V prvom rade si musíte zodpovedať na pár základných otázok

Patríte medzi skutočne aktívnych lyžiarov a prelyžujete celú sezónu alebo sa hrdo hlásite skôr k rekreačným lyžiarom a brázdiť kopce vás uvidíme tak raz či dva krát za celú zimu, či sa nachádzate niekde medzi? Respektíve s lyžovaním len začínate a netušíte ako veľmi vás to nadchne a koľko času mu budete venovať?

Kedy je lepšie využiť požičovňu lyží?

Ak ste rekreačný lyžiar alebo s lyžovaním len začínate a ešte neviete, ako často budete lyžovať, určite vám odporúčame využiť služby požičovne lyží. Peniaze investované do kúpy lyží sa rovnajú desiatkam požičaní, takže finančne nijak nepreplatíte. A navyše lyže z požičovne sú vždy v stopercentom stave a po dokonalom servise, takže vám odpadá akákoľvek starostlivosť o nich. V požičovni vám vždy dobre poradia a tiež môžete využiť viacero druhov lyží a pri potencionálnej kúpe (ak by ste začali lyžovať častejšie) budete vedieť, ktoré vám boli najsympatickejšie.

Pre koho je vhodná kúpa lyží?

Dá sa povedať, že kúpa lyží je vhodná pre skutočne aktívnych lyžiarov, ktoré lyže naozaj využijú viac ako trikrát za sezónu. Budete mať lyže, ktoré vám sadnú priamo na mieru, nebudete strácať čas zakaždým, keď sa vydáte na svah a podobne. Ak ste aktívny lyžiar je tiež dosť možné, že na svoje lyže máte viac vybraných požiadaviek, ktoré nemusí každá požičovňa svojou ponukou spĺňať.