Kľučky, ktoré ochránia vaše zdravie

Kľučky, ktoré ochránia vaše zdravie

- Kategória: Domácnosť a internet
1453
Komentáre vypnuté na Kľučky, ktoré ochránia vaše zdravie

Dnes je otázka ochrany zdravia markantným problémom. Neustále na nás útočia vírusy a baktérie, ktoré vedia byť veľmi zákerné. Hlavne u vírusov máte k dispozícii len málo účinných prostriedkov, ktoré vás pred nimi ochránia. Jednou z možností ako vyhrať tento, na prvý pohľad nerovný boj s vírusmi, sú špeciálne kľučky na dvere. Vedia nenápadne bojovať za vás. Zabíjajú vírusy účinne a bez rizika.

Existuje účinná ochrana pred vírusmi?

Každoročne sa objavia v celom svete nové druhy vírusov, ktoré sú čoraz zákernejšie. V posledných dňoch je takmer všade najskloňovanejším pojmom corona vírus. Útočí vo veľkom a je rizikom pre oslabených jedincov. Jeho šírenie sa dá spomaliť dodržiavaním istých pravidiel. Dôkladná hygiena rúk je alfou i omegou. Jej správnu techniku by ste mali ovládať. Ak tomu tak nie je, nájdite si informácie na internete a začnite sa nimi ihneď riadiť. Aby ste neohrozili ostatných, noste na tvári rúško alebo šatku. Je tu však ešte jedna možnosť. Vo svete rozšírená, u nás zatiaľ len v plienkach.  Ochrániť pred vírusmi vás môže aj obyčajná kľučka na dvere. Presnejšie povedané jej špeciálna povrchová úprava. Takéto kľučky majú antimikrobiálne kovania, ktoré sa postarajú o takmer sto percentnú ochranu pred vírusmi.

Ako vás vie antimikrobiálna kľučka ochrániť?

Viete, ktorých povrchov sa denne najviac dotýkate? Sú to hlavne kľučky a madlá. Práve na týchto povrchoch sa držia vírusy zubami nechtami. Aby ste ich dokonale vyčistili, museli by ste tak robiť po každom dotyku ľudských rúk. A to je nereálne. Možno si poviete, že si ruky následne vždy vyčistíte špeciálnym gélom. To sa nie vždy dá a navyše v rýchlosti často zabúdate aj na takéto dôležité veci. V Škandinávii už dávno vedia, že jedinou účinnou ochranou kľučiek a madiel sú ich antimikrobiálne povrchy. Takto upravená kľučka a jej bezpečnostné kovanie chránia každého kto sa jej dotkne. Pomocou iónov striebra a ich postupného uvoľňovania ničia antimikrobiálne kľučky až 99,9 % všetkých vírusov a baktérií. Je to ako keby bezpečnostná vložka vášho zdravia.  A o bezpečnosť ide v prvom rade. Veľkým plusom je i to, že ochrana na kľučke vydrží niekoľko rokov a zničí až 650 druhov mikróbov. Vaše zdravie je to najcennejšie čo máte a preto investujte do kľučiek s antimikrobiálnym kovaním.