Lacná dovolenka pri mori? Tieto 3 tipy vám ušetria peniaze

Lacná dovolenka pri mori? Tieto 3 tipy vám ušetria peniaze

- Kategória: Zaujímavosti
299
Komentáre vypnuté na Lacná dovolenka pri mori? Tieto 3 tipy vám ušetria peniaze
Lacná dovolenka pri mori? Tieto 3 tipy vám ušetria peniaze

Niektorí ľudia len pohŕdavo krútia hlavou, keď im poviete, že opäť idete na dovolenku k moru. Možno si neuvedomujú, že takáto dovolenka je v istých prípadoch lacnejšia ako pobyt v horách na Slovensku. Samozrejme, že nehovoríme o dovolenke v špičkovom rezorte na pláži s 24 hodinovým pitím a jedením. Ktoré typy dovoleniek pri mori sú najlacnejšie?

Dovolenka pri mori je minulosť. Na mori je viac zábavy

Prvým tipom je dovolenka, o ktorej len málo ľudí tuší, že môže byť naozaj lacným spôsobom trávenia času pri mori. Vymeňte vylihovanie na pláži za vylihovanie na lodi. Nemusíte ihneď kupovať lode na predaj alebo šetriť na jachty na predaj. Lode rôznych modelov sa dajú prenajať spolu s posádkou. Ak sa vyberiete na takúto plavbu dve či tri rodiny, tak na osobu vychádza plavba okolo troch stoviek. A ak sa vskutku uskromníte, budete variť na lodi, tak vás celá dovolenka aj s dopravou nevyjde viac ako 600 eur na osobu. Samozrejme, že hovoríme o plavbe v Chorvátsku, ktoré je k nám najbližšie. Pre zníženia nákladov platí pravidlo, že lode na prenájom je nutné hľadať ešte počas zimy a vyberať termíny prenájmu, ktoré sú mimo hlavnej sezóny. Nerátajte s tým, že ak máte preukaz vodca malého plavidla, užijete si kormidlovanie na lodi. Tento preukaz platí len vo vnútrozemí.

Na ubytovaní sa dá ušetriť. A nemusíte spať na slame

Pri výbere ubytovania sa nesústreďte len na hotely alebo apartmány. Skúste si pozrieť ceny kempov a budete príjemne prekvapení. Chápeme, že pre rodiny s deťmi je predstava dovolenky v kempe nepríjemná. Spanie v stane nesie so sebou riziká. Čo ak sa pokazí počasie? Tri dni dažďa a spánok na zemi sa podobajú skôr väzeniu ako dovolenke. V kempe nemusíte spať len v klasickom stane. Buď si prenajmite karaván alebo investujte do stanu na strechu vozidla. Druhá možnosť je lacnejšia z hľadiska návratnosti počas niekoľkých dovoleniek. Viete, ako vyzerá vnútro stanu na strechu? Ako hotelová izba. Ide o priestranný stan, v ktorom ležíte na matraci, ste prikrytí paplónom a pod hlavou máte vankúš. Nad vami sa trblietajú hviezdy prekúkajúce zo strešného okna.

Čas sú peniaze. Správne investovaný čas znamená lacnú dovolenku

Klikajte, hľadajte, skúmajte, pýtajte sa. Venujte svoj voľný čas hľadaniu lacných leteniek, lacného ubytovania a lacného prenájmu automobilu. Dokonca aj menej jazykovo zdatní ľudia si môžu dovolenku zorganizovať sami. Dnes už nie je problém nájsť všetky informácie na internete. Skúsení cestovatelia zverejňujú celé itineráre, v ktorých odhalia všetky grify, ako na dovolenke ušetriť. Alebo sa zapojte do skupín na sociálnych sieťach, kde si ľudia navzájom radia. Dobrá rada je nad zlato a trocha vynaliezavosti nad diamanty.