Malá predsieň? Takto si poradíte s nedostatkom priestoru

Malá predsieň? Takto si poradíte s nedostatkom priestoru

- Kategória: Domácnosť a internet
374
Komentáre vypnuté na Malá predsieň? Takto si poradíte s nedostatkom priestoru
Malá predsieň? Takto si poradíte s nedostatkom priestoru

Majitelia malých bytov by vám vedeli rozprávať celé ódy o tom, ako sa potrápili so zariaďovaním miestností. Ušetriť priestor a vybaviť miestnosti nábytkom, ktorý nezavadzia, šetrí miesto a zároveň plní svoju funkciu je tvrdý oriešok. Dokonca aj v rodinných domoch je jedna miestnosť, ktorá potrápi mozgové závity majiteľov domu. Ide o malú predsieň. Ako si poradiť s nedostatkom priestoru v predsieni?

Prečo je zariadenie predsiene dôležité

Niekto vybaví celé zariadenie predsiene tým, že do rohu postaví vešiaky a predsieňové zostavy. Týmto celá snaha o vkusné vybavenie skončí. Lenže aj taká malá miestnosť ako predsieň je veľmi dôležitá. Čo vidí návšteva ako prvé pri vojdení do vášho domu či bytu? Práve predsieň. Prvý dojem je dôležitý, a preto dajte predsieňou vedieť, že váš dom je štýlovo zariadený do poslednej bodky.

Malé, veľké riešenia

Do väčšej predsiene ľudia často postavia vstavané skrine. Na chodbe sa dá týmto spôsobom ukryť kompletne celý neporiadok domácnosti a ešte zvýši miesto na kabáty, topánky a sezónne oblečenie. Dokonca aj do malej predsiene je možné vstavané šatníky umiestniť. Nemusí ísť o zlú voľbu, ak budú dvere šatníka zrkadlové. Odraz zo zrkadla opticky zväčší aj tú najmenšiu izbu.

Jeden sa rovná dva

Ak nevsadíte na vstavaný šatník, vyberajte nábytok, ktorý je jedným kúskom skrývajúcim dve funkcie. Napríklad obyčajná lavica na sedenie sa môže zmeniť na úložný priestor, ak disponuje otváracou sedacou časťou, v ktorej je skrytá skrinka. Podobne sú na tom truhlice  očalúnené z vrchnej strany. Takéto lavice slúžia na sedenie i ako odkladacia skrinka. Veľmi pekne vyzerá skrinka na topánky, ktorá je pokrytá zrkadlom. Okrem viacúčelového nábytku vsaďte na poličky, vešiaky a držiaky pripevnené na stenu. Útulné bývanie už od predsiene dosiahnete tak, že na lavicu položíte vankúšiky, na stenu zavesíte dizajnové hodiny alebo na strop pripevníte predĺžený luster.

Prechod do ostatných izieb

Veľký dôraz klaďte na výber dverí vedúcich z predsiene do ostatných izieb. Do malých priestorov sa najviac hodia posuvné dvere so systémom zasúvania do steny. Neuverili by ste ako takýto detail dokáže ušetriť veľa miesta. Navyše sa pri otváraní dverí nebudete musieť všetci presúvať do rohu predsiene ako v prípade klasických dverí.