Lavička na cvičenie je základom tréningu

Lavička na cvičenie je základom tréningu

- Kategória: Zaujímavosti
1424
Komentáre vypnuté na Lavička na cvičenie je základom tréningu

V posilňovniach nájdeme veľké množstvo športových pomôcok a strojov, na ktorých sa dá cvičiť rôznym spôsobom. Na to, aby sme si dobre zacvičili a spevnili svaly, v skutočnosti netreba žiadne obrovské prístroje, ale postačí aj klasická lavička.

Stačí trochu kreativity a nepotrebujete ani trénera

Pre športový svet je potrebných niekoľko základných pomôcok, ktoré ho robia takým, aký je. Každú chvíľu do neho pribudnú nové vylepšenia a stroje, ktoré tréning zlepšujú a robia ho zaujímavejším. Aj napriek tomu, by ste si mali zachovať istú dávku rutiny, pretože niektoré z nich sú nenahraditeľné. Je ňou napríklad lavička na cvičenie, ktorá nechýba v žiadnej posilňovni, no nemala by chýbať ani vo vašom domácom fitku. Mnohí si myslia, že sa dá používať len pri tlakových cvičeniach, no to nie je pravda. Špeciálna je svojim všestranným využitím a preto je považovaná za jednu z najlepších investícií. Výhodou je, že nezaberie príliš veľa miesta tak, ako iné stroje a po tréningu ju môžete pohodlne zložiť a umiestniť napríklad do skrine.

Domáce tréningy vedia byť kvalitné rovnako, ako tie s trénerom v posilňovni, no vo väčšine prípadoch im niečo chýba. Niekedy ide o vybavenie, inokedy o kreativitu športovca alebo variabilitu. Riešením je zakúpenie pár kusov náradia, ktoré vám cvičenie spríjemnia a oživia. Pomocou lavičky môžete cvičiť napríklad v ľahu, sede, stoji alebo na ňu môžete jednoducho vyskakovať a vystupovať. Ak chcete, aby vás domáci tréning po krátkom čase neprestal baviť, neustále ho musíte meniť a robiť zaujímavým. Chýbať by vám preto nemali ani činky alebo fitlopta. Rôzne športové potreby nájdete u predajcu inSPORTline, kde si vyberie každý jeden zákazník.

Stačí rovná alebo polohovateľná?

Pri kúpe lavičky na cvičenie sa budete musieť rozhodovať nielen podľa ceny, ale napríklad aj možnosti polohovania. Tá vám poskytne veľa možností na cvičenie a zlepšenie kreativity v domácich podmienkach. Samozrejmosťou je nastavenie výšky sedáka a opierky podľa toho, ako vám to vyhovuje. Doprajte si aj pri tréningu pohodlie, ktoré potrebujete. Túto pomôcku využijú nielen pokročilí a profesionáli, ale aj začiatočníci. Ak sa rozhodnete pre dobrý produkt, sprevádzať vás môže počas tréningu dlhé roky. Nesiahajte preto po tom najlacnjejom možnom riešení, ale prihliadajte na kvalitu a funkčnosť.

Zlá investícia skráti nielen jej životnosť, ale spôsobiť môže aj zranenia. Problémami nekvalitných lavičiek bývajú napríklad zlé opierky, sedáky alebo nedostatočne urobené zvary. Nebezpečenstvo prichádza najmä pri cvičení s ťažkými činkami, kedy môže dôjsť k ozajstnému nešťastiu. Najlepšie urobíte, ak sa pri jej kúpe poradíte s odborníkmi a budete tak vedieť, že ste si vybrali dobre.