Bytové doplnky, ktoré zažívajú BOOM

Bytové doplnky, ktoré zažívajú BOOM

- Kategória: Domácnosť a internet
1180
Komentáre vypnuté na Bytové doplnky, ktoré zažívajú BOOM

Doplnky do bytu sú rôzne. Niektoré rýchlo zaujmú a ešte rýchlejšie sa stratia, iné zaujmú svojou nadčasovosťou a ďalšie zasa ohromia extravagantným štýlom. Sú však aj také, na ktoré sme sa možno pozerali cez prsty, no dizajnéri ich dokázali vyšperkovať tak, že si opäť našli svoje platné miesto pod slnkom.

Závesy

Závesy pred rokmi nepôsobili vôbec dobre. Boli ťažké, budili nevzhľadný dojem a v neposlednom rade fungovali ako perfektný lapač prachu. Bohužiaľ. Situácia sa však zmenila a hoci moderné závesy možno nie sú high-tech doplnkom novej doby, v domácnostiach majú svoje pevné miesto. Zmenil sa najmä výber farieb a vzorov, ktorý je teraz oveľa bohatší.

Ponuke dominujú pastelové farby, moderná horčicová či jemnučké odtiene zemitých farieb. Pridajte k tomu decentné vzory v podobe kociek či romantických kvetov a razom máte doplnok, ktorý prosto budete chcieť. Alebo dáte radšej prednosť jednofarebným závesom, ktoré navyše jemne prepúšťajú svetlo? Výber je len a len na vás.

Tapety

Tapety bývali pre mnohých symbolom starej éry a interiérov, ktoré si už čo-to odžili. Lepenie tapiet bolo pomerne prácne a ich životnosť nie vždy celkom slávna. Aj v tomto prípade sa však situácia otočila k lepšiemu. Moderné tapety na stenu sa vyznačujú výbornými vlastnosťami – majú vyššiu životnosť aj odolnosť voči oderom, sú farebne stále, takže ich „nerozhodia“ ani pravidelne páliace lúče slnka. Napríklad také vliesové tapety pôsobia ako veľmi dobré izolanty zvuku a tepla a možno ich dokonca umývať, podobne ako vinylové tapety. To všetko sú vlastnosti, ktoré prosto treba oceniť.

Ak plánujete zmeny vo svojej domácnosti, spomeňte si aj na tieto dva doplnky. Možno aj s ich prispením sa vám podarí vybudovať ešte útulnejšie bývanie.