Máte doma školáka? Pozor na výber stoličky a písacieho stola

Máte doma školáka? Pozor na výber stoličky a písacieho stola

- Kategória: Domácnosť a internet, Rodina a deti
261
Komentáre vypnuté na Máte doma školáka? Pozor na výber stoličky a písacieho stola
Máte doma školáka? Pozor na výber stoličky a písacieho stola

Prváčikovia už majú za sebou dva školské mesiace. Možno tieto mesiace prežili učením za kuchynským stolom. Čo tak dopriať prváčikovi vlastnú stoličku a písací stôl? Uvidíte, že sa mu bude chcieť oveľa viac učiť. Navyše si budete istí, že sedí pri učení v správnej polohe. Nájdite v detskej izbe voľný priestor a pustite sa do výberu detského nábytku.

Nechajte si poradiť od dieťaťa

Každá stavba si zaslúži pevné základy a každé dieťa si zaslúži pevný detský nábytok, ktorý nielen dobre vyzerá, ale je tiež bezpečný. Na druhej strane si každé dieťa zaslúži taký detský nábytok, ktorý sa mu bude páčiť. Pri výbere písacieho stola a stoličky zapojte do procesu aj vaše dieťa. Samozrejme, že vy budete sledovať všetky parametre a dieťa sa len pripojí v oblasti vzhľadu. Uvidíte, že bude mať z nábytku dvojnásobnú radosť a rado strávi dlhší čas nad učebnicami. Vyhýbajte sa príliš farebnému nábytku, ktorý by mohol pri učení odpútavať pozornosť.

Na prvom mieste pohodlie

Detský nábytok, a to hlavne stoličky, musí byť ergonomický. Dlhé hodiny sedenia na nevhodne formovanej stoličke môže viesť k trvalému poškodeniu chrbtice. Všímajte si certifikáty a označenia nábytku, ktoré veľa napovedia o jeho kvalite. Operadlo stoličky musí byť tvarované a úplne ideálne je, keď sa dá opieranie nastaviť. Dajte prednosť polstrovaným stoličkám pred plastovými. Výšku stoličky nastavte tak, aby malo dieťa na stole ruky položené v uhle 90 stupňov. Nastaviteľný nábytok je pre deti najlepšou voľbou. Nábytok vlastne rastie s dieťaťom a vy ušetríte. Pred pevnými nohami stoličky uprednostnite tie, ktoré sú na kolieskach. Dieťaťu sa bude lepšie regulovať vzdialenosť od stola.

Praktický písací stôl

Stoličky sa väčšinou vyrábajú spolu s písacím stolom. Ak kúpite takúto sadu, nemusíte sa starať o kompatibilitu a kvalitu. U písacieho stola vsaďte na dostatočne veľkú pracovnú dosku. Deti dokážu pri učení spraviť neporiadok, povyťahovať všetky perá z peračníka a pri hľadaní správneho zošita narobiť na stole chaos. Vyberte písací stôl, ktorý má po stranách zásuvky alebo poličky. Poličiek nikdy nie je dosť, a preto nejaké pripevnite aj nad stôl. Pri sedení za stolom musí mať dieťa chodidlá na zemi. Opäť sa vám zíde rastúci stôl, ktorý nastavíte podľa vašich požiadaviek. Nesnažte sa ušetriť na materiáli, z ktorého je stôl vyrobený. Drevený stôl je zdravotne neškodný a navyše vydrží roky bez rizika prasknutia. Stoly sa podobne ako stoličky vyrábajú aj v ergonomickom prevedení. Takéto stoly je možné nastaviť nielen do výšky, ale tiež ich sklon. V prednej časti majú opierku na ruky.