Moderné riešenie pre otvorené priestory – jedálenský kútik

Moderné riešenie pre otvorené priestory – jedálenský kútik

- Kategória: Domácnosť a internet
639
Komentáre vypnuté na Moderné riešenie pre otvorené priestory – jedálenský kútik
Moderné riešenie pre otvorené priestory – jedálenský kútikModerné riešenie pre otvorené priestory – jedálenský kútik

V moderných rodinných domoch je trendom vytváranie otvorených priestorov, kde sa obývacia izba, kuchyňa a jedáleň prelínajú . Tieto tri miestnosti tvoria harmonické a pohodlné prostredie. Vytvorenie jedálenského kútika v otvorenom priestore rodinného domu prispieva k modernému i útulnému vzhľadu interiéru.

Prečo vsadiť v rodinnom dome na otvorené priestory

Otvorené priestory podporujú komunikáciu medzi členmi rodiny a priateľmi, ktorí sa nachádzajú v rôznych častiach domu. Zjednotenie obývacej izby, kuchyne a jedálne vytvára dojem vzdušného priestoru a umožňuje voľný prietok svetla. Možnosť sledovať deti alebo hostí z kuchyne vám uľahčí každodenné úlohy a prispieva k plynulému fungovaniu domácnosti

Ako vytvoriť jedálenský kútik prepojený s kuchyňou

Ideálne umiestnenie jedálenského kútika je v blízkosti kuchyne, aby bola príprava a servírovanie jedál pohodlné. Očarujúci spôsob, ako oddeliť jedálenský kútik od zvyšku priestoru, je použitie vizuálnych hraníc, napríklad nízkych políc alebo priečok zo sadrokartónu. Nezabudnite pridať osvetlenie. Závesné lampy, ktorých dĺžka sa dá regulovať, sú najlepším riešením.

Ako zariadiť jedálenský kútik v otvorenom priestore

Ako prvé vyberte vhodný nábytok. Najlepšie nábytok  z masívneho dreva. Masívne drevo je trvanlivé, prírodné a pridáva do jedálneho kútika teplý a príjemný pocit. Kúpte jedálenský stôl z masívu vyrobený v štýle podľa zvyšku miestnosti. Zvoľte veľkosť stolu, ktorá vyhovuje veľkosti kuchyne a počtu osôb v rodine.

K stolu patria jedálenské stoličky z masívu. Môžu byť v spojení s čalúnením alebo kovovými prvkami. Vyberte stoličky s pohodlným sedením a ergonomickým dizajnom pre dlhé rodinné večere. Masívne drevené stoličky sú stabilné a komfortné. Priestor pekne vyplní vitrína z masívu alebo komoda na uloženie príborov a tanierov. Mať tieto pomôcky blízko stola je veľmi praktické.

Tipy, ako vytvoriť moderný a vintage jedálenský kútik

Moderný jedálenský kútik – Čisté línie, minimalistický dizajn, svetlé farby a použitie moderných materiálov ako sklo a kov. Trendové osvetlenie, stoličky s hladkým povrchom a nožičky z kovu.

Vintage jedálenský kútik – Rustikálny a retro dizajn s teplými tónmi dreva a vintage vzormi. Stoly s náznakmi opotrebovania, drevené stoličky s textúrou alebo kovanými detailmi.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter