Myslíte si, že snehové reťaze budete potrebovať len v zime? Mýlite sa

Myslíte si, že snehové reťaze budete potrebovať len v zime? Mýlite sa

- Kategória: Domácnosť a internet
310
Komentáre vypnuté na Myslíte si, že snehové reťaze budete potrebovať len v zime? Mýlite sa
Myslíte si, že snehové reťaze budete potrebovať len v zime? Mýlite saMyslíte si, že snehové reťaze budete potrebovať len v zime? Mýlite sa

Snehové reťaze sa nám v mysli spájajú hlavne so zimou, konkrétne s jazdou v horách. V nížinách niektorí šoféri snehové reťaze nielenže nepoužili, ale v živote ani nevideli. Ľudia žijúci v horách ich majú v kufri po celú zimu. Ak nie kovové, tak minimálne textilné. Väčšina ľudí snehové reťaze po zime odloží do pivnice. Sú však situácie, kedy sa vám reťaze budú hodiť aj počas teplejších mesiacov. Znie to absurdne? Pre istú skupinu motoristov nie.

Medzi snehovými reťazami je z čoho vyberať

Snehové reťaze sú skvelou a nie drahou pomôckou. Minimálne textilné odporúčame do priehradky v aute schovať každému majiteľovi vozidla. Možno sa vám v zime zídu počas nečakanej cesty do hôr. Textilné snehové reťaze sú veľmi skladné a praktické na inštaláciu. Nájdete ich aj vo variantoch ako snehové reťaze na SUV 4×4 alebo reťaze na dodávky. Ak jazdíte do hôr alebo do zahraničia častejšie, tak si kúpte kovové reťaze. Pozor na ich váhu a spôsob upínania. Dámy by mali dať prednosť takému modelu, ktorý disponuje samoupínacím systémom. V opačnom prípade sa pri ich nasádzaní potrápite a ruky vám odídu pod ich vysokou váhou. Z finančného hľadiska nie sú reťaze veľkou záťažou. Cena najlacnejších začína okolo 20 €. Ide naozaj o smiešnu sumu pri predstave rizika, ktoré vám hrozí počas jazdy v zasneženom území alebo pri výške pokuty za jazdu bez nich.

Pozor na označené úseky ciest

Čo sa zákonov týka, tak snehové reťaze musíte nasadiť všade, kde vám to prikáže značka Použiť protisklzové reťaze. Úseky označených ciest sa môžu meniť, pretože uvedená značka je prenosná. Okrem klasických zasnežených alebo zľadovatených ciest, môžete využiť reťaze všade, kde cítite, že by ste jazdu bez nich nezvládli. Dokonca aj počas jazdy cez lesné cesty.

Reťaze sú dôležité pre poľovníkov i pre poľnohospodárov

Ak bývate v horách alebo ste náruživým poľovníkom, tak iste viete, že snehové reťaze vám dokážu pomôcť nielen počas zimy. Prejsť zabahnenou poľnou lesnou cestou by bez reťazí nebolo možné. Svoje by o takýchto skúsenostiach mohli hovoriť tiež lesní pracovníci či poľnohospodári. Poľnohospodárske práce je nutné vykonať aj v územiach, ktoré prudko klesajú či stúpajú. Po výdatnom daždi sú snehové reťaze pripravené zvýšiť trakciu každého kolesa. Dokonca aj toho na silných offroad vozidlách alebo na štvorkolkách. Snehové reťaze vám pomôžu zabrať v náročnom teréne a zachránia vás pred zapadnutím či šmykom.