Mýty o akné ktorým ľudia veria

Mýty o akné ktorým ľudia veria

- Kategória: Krása
630
Komentáre vypnuté na Mýty o akné ktorým ľudia veria
Mýty o akné ktorým ľudia veriaMýty o akné ktorým ľudia veria

Akné je najčastejším kožným ochorením na svete. Na jeho vzniku sa vo veľkej miere podieľajú hormóny, ktoré zvyšujú aktivitu kožných žliaz. V kombinácii s ďalšími faktormi ako nečistoty, patogény a odumreté kožné bunky tak vzniká ideálne prostredie pre vznik akné.

Ako akné vzniká sa vie, vie sa aj ako ho liečiť alebo mu predchádzať. Napriek tomu je internet plný množstvom mýtov, ktorým ľudia veria. Ktorým z nich veríte vy?

Za vznikom akné je nevhodná strava

Čokoláde, cukru alebo mastným jedlám sa často pripisuje vznik akné. Pravdou je, že samotná strava vám akné nespôsobí, môže ale jeho stav zhoršiť. Sacharidy zvyšujú zápal v organizme a keďže akné je zápalové ochorenie kože môže sa po konzumácii jedál s vysokým obsahom sacharidov zhoršiť.

Akné vzniká keď je pleť špinavá

Nie. Hlavným problémom aknóznej pleti je nadmerná tvorba kožného mazu, ktorá vzniká vplyvom hormónov. Hladinu hormónov kozmetikou neovplyvníte. Môžete ale zabrániť upchávaniu pórov dôkladnou starostlivosťou o pleť.

Ak máte akné a umývate si tvár niekoľkokrát denne len si akné zhoršujete. Pokožku zbytočne vysúšate a dráždite. V prípade akné stačí ak si pleť dôkladne umyjete ráno a večer.

Keď neúčinkuje jeden krém na akné treba siahnuť po inom

Nie. Ak používate krém na akné dajte mu čas, kým začne účinkovať a určite ho po týždni alebo dvoch nevymieňajte. Kozmetika na akné by mala začať účinkovať po 4 až 6 týždňoch pravidelného používanie. Ak nezaberie ani potom vymeňte ju.

Ak budete meniť kozmetiku na akné často koledujete si o podráždenie pokožky, čo môže byť väčší problém ako samotné akné.

Čierne bodky sú znakom kožného póru upchatého špinou

Nie, kožný pór sa upcháva kožným mazom zmiešaným s odumretými kožnými bunkami. Na vzduchu táto zmes sčernie a preto sa im hovorí čierne bodky. Nemajú ale nič spoločné so špinou. To že ich máte neznamená, že si pleť zle čistíte.

Ak vás trápia čierne bodky zamerajte sa na kozmetiku, ktorá prečistí aj upchaté póry.