Nemáte plány na leto? Vyskúšajte tento typ dovolenky

Nemáte plány na leto? Vyskúšajte tento typ dovolenky

- Kategória: Zaujímavosti
553
Komentáre vypnuté na Nemáte plány na leto? Vyskúšajte tento typ dovolenky
Nemáte plány na leto? Vyskúšajte tento typ dovolenky

Patríte medzi ľudí, ktorí ešte stále netušia, ako strávia letnú dovolenku? Niekomu plánovanie nevonia a vsadí na náhodu či dúfa, že nájde výhodné last minute ponuky. Pozor na to, že vyberanie hotelov a plánovanie na poslednú chvíľu môže skončiť fiaskom. Rozhodnite sa ihneď a vyskúšajte tento rok tak trochu inú letnú dovolenku.

Máte auto? Dokúpte k nemu stan

Ak máte auto, nie je o čom premýšľať. Lacná, dobrodružná a zároveň pohodlná dovolenka sa dá zrealizovať pomocou stanu na auto. Autostany sú oveľa lacnejšie ako karavany a oveľa pohodlnejšie ako klasické stany postavené na zemi. K stanu na auto nemusíte dokupovať špeciálne príslušenstvo alebo pomôcky. Upevňuje sa na strechu vozidla, na ktorom máte inštalovaný strešný nosič. Stany sú síce o niečo ťažšie, takže budete potrebovať pomocníka na vyloženie na strechu, ale inštalácia vám bude trvať pár minúť.

Manipulácia s autostanom je hračka

Stan na auto sa stavia oveľa jednoduchšie ako obyčajný stan. Existujú dva typy stanov. Prvý model má pevnú škrupinu a je určený pre jednu alebo dve osoby. Roztiahnutie stanu trvá minútu, pretože stačí otvoriť západky a sám sa vytiahne. Druhý model je látkový. Jeho výhodou je viac priestoru na spanie. Mal by priestorovo stačiť rodine s dvomi deťmi. Ani látkový stan nie je na rozkladanie zložitý. Do strany vytiahnete schodíky uložené v boxe a následne stan postavíte do výšky.

Stan na auto prekvapí v mnohých smeroch

So stanom na aute vám zostane viac priestoru v kufri vozidla. Pohodlne zbalíte celú rodinu. Stan je uschovaný v boxe, ktorý je nízky, takže nie je ovplyvnená spotreba auta. Znamená to, že môžete naložiť zopár bicyklov na nosiče bicyklov na piate dvere alebo na ťažné zariadenie.

To najlepšie nastane po rozložení stanu. Prekvapení budete z veľkého priestoru na spanie a tiež z matraca, ktorý tvorí dno autostanu. Práve matrac je najväčšou devízou autostanu. Spanie ako v posteli ocenia mnohí ľudia, ktorým prekážal spánok na zemi v bežnom stane. Vo vnútri stanu sa často skrývajú rôzne praktické doplnky. Poteší LED osvetlenie, vrecká na drobnosti alebo strešné okno, ktoré je zárukou neopísateľne krásnych výhľadov na nočnú oblohu. Jedinou prekážkou pre rodiny s deťmi môžu byť schodíky. Nočné návštevy toalety budú o niečo zložitejšie, ale za komfort a ušetrené peniaze za hotely autostan vskutku stojí.