Nevyužiť lacné letenky by bol hriech

Nevyužiť lacné letenky by bol hriech

- Kategória: Domácnosť a internet
1535
Komentáre vypnuté na Nevyužiť lacné letenky by bol hriech

Lietanie ešte nikdy nebolo prístupnejšie ako dnes. Nízkonákladové letecké spoločnosti ponúkajú rôzne akcie, počas ktorých si môžete kúpiť spiatočnú letenku doslova za pár eur. Napríklad írska spoločnosť Ryanair nedávno ponúkla spiatočné lety z Prahy do Londýna za 1,70 € a to je už naozaj ako zadarmo. Lacné letenky kúpite online, ubytovanie si nájdete cez internet tiež lacné a za pár desiatok eur si môžete urobiť super výlet. Kedysi niečo nemysliteľné, dnes úplne bežná záležitosť. Na čo by ste si mali dať pozor?

 

Chystáte sa na letisko autom?

Aj keď letíte nízkonákladovom spoločnosťou, neznamená to, že prichádzate o nejaký komfort. Ak sa chystáte na letisko autom, je lepšie si zarezerovať si miesto na parkovisku vopred. Nielen, že to vyjde lacnejšie, ale nebudete sa musieť obávať, či nájdete voľné miesto. Parkovanie na bratislavskom letisku vás cez internet bude stáť až o 40-50 % menej ako na mieste. Napríklad za 7 dní zaplatíte cez internet 35 € a nepripravíte sa o komfort, o ktorý by ste prišli, keby ste cestovali vlakom alebo autobusom.

 

Otvára sa vám celý svet

Hoci Bratislava nepatrí medzi najvýznamnejšie európske letiská, nájdete tu množstvo zaujímavých destinácií – Ryanair odtiaľto pravidelne lieta do Londýna, Ríma, Atén, Bruselu, Berlína či Trapani. Ponuku bratislavského letiska len nedávno rozšíril aj maďarský Wizzair o macedónske Skopje. Keď si zoberiete, že len 60 km odtiaľto je viedenský Schwechat, odkiaľ sa dostanete prakticky kamkoľvek a lietajú odtiaľto spoločnosti ako Tap Portugal, Fly Emirates, Lufthansa, Germanwings či Austrian Airlines, svet patrí vám.

 

Urobte si aj vy výlet

Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločností a nie je možné, aby ste si nevybrali peknú destináciu na víkendový výlet. Ubytovanie a letenky vás vyjdú skutočne na pár desiatok eur, strava bude to najdrahšie. Teda ak si z domu nezbalíte lekvárové buchty. Lietajte, teraz sa to naozaj oplatí.