Prečo majú deti rady edukačné hračky

Prečo majú deti rady edukačné hračky

- Kategória: Rodina a deti
1779
Komentáre vypnuté na Prečo majú deti rady edukačné hračky

Keď vaše dieťa plače častejšie ako obvykle, nemusíte hneď myslieť na najhoršie scenáre ako nepríjemná dojčenská kolika, začínajúce osýpky či iné choroby. Dôvod môže byť oveľa jednoduchší – nie je spokojné s hračkami, ktoré má. Samozrejme, že nie každá nespokojnosť pramení z materiálna, ale hračky, ktoré nepomáhajú detskej fantázii, kreativite, logike či jemnej motorike, môžu byť pre niektoré deti nudné. Aj to je dôvod, prečo sa edukačné hračky tešia stále väčšej obľúbenosti. Nielen u rodičov, ale aj u detí. Čím sú také výnimočné?

Čo sú edukačné hračky

Edukačné hračky sú tie, ktoré deti nielen zabavia, ale zároveň ich niečo naučia alebo im pomáhajú rozvíjať schopnosti. Môže to byť všetko – od učenia sa čísel, písem, farieb cez zlepšovanie jemnej motoriky až po rozvíjanie logického myslenia, predstavivosti či sociálnych schopností. Napríklad také obľúbené magnetické skladačky pomáhajú deťom zlepšovať jemnú motoriku, priestorové vnímanie a aj logické myslenie.

Ako vybrať hračku pre deti

Závažnou otázkou je, ako vybrať hračku pre deti. Riadiť sa iba požiadavkami vašej ratolesti alebo ich vybrať iba podľa seba? Síce vy ste sponzor a máte najväčšiu moc, kupovať však hračky podľa toho, ktoré ste chceli vy v mladosti, nie je správna cesta. Nechajte deti vybrať si zo tri, štyri hračky, ktoré sa im najviac páčia a z nich im kúpte tú, ktorá je podľa vás najvhodnejšia. Ak chcete deti prekvapiť darčekom, pokojne sa môžete riadiť aj vekovými odporúčaniami. Tie majú na svedomí špičkoví detskí psychológovia, s ktorými hračkárske firmy spolupracujú. Takto sa nestane, že kúpite guličkovú dráhu pre príliš mladé dieťa, ktoré by guľôčky mohlo prehltnúť.

Škola hrou je to, po čom deti túžia. Ak sa majú niečo učiť, nech je to zábavnou formou a práve toto im edukačné hračky umožňujú. Ak chcete, aby sa vaše deti učili a zároveň zabávali, tieto hračky sú správnou voľbou.