Oplatí sa kúpiť eliptický trenažér?

Oplatí sa kúpiť eliptický trenažér?

- Kategória: Zdravie & životný štýl
1005
Komentáre vypnuté na Oplatí sa kúpiť eliptický trenažér?
Oplatí sa kúpiť eliptický trenažér?

Do domácnosti si ľudia kupujú rôzne hlúposti, ktoré sa časom ukážu investíciou vyhodenou do smetí. Za vyhodené peniaze sa nikdy nedajú považovať výdavky súvisiace so zdravím. Preto by ste nemali šetriť na športových strojoch alebo pomôckach, ktoré vám umožnia budovať postavu a zároveň upevňovať zdravie.

Ktoré fitness stroje sú najpredávanejšie

Medzi najpredávanejšie a najobľúbenejšie fitness stroje patria cyklotrenažéry, veslovacie trenažéry a eliptické trenažéry. Posledný menovaný stroj je naozaj všestranným cvičiacim strojom, ktorý vám dá pri každom tréningu zabrať. Práve z dôvodu variability cvikov nájdete eliptický trenažér nielen v domácnostiach, ale aj v každom poriadnom fitness centre. Pri cvičení s ním vám nehrozí žiadne jednosmerné zaťaženie tela a ani nuda. Eliptické trenažéry sa vyrábajú v mnohých prevedeniach, a preto si môžete vybrať stroj v rôznej cenovej hladine. Prihliadnite na váš rozpočet a aj na vaše očakávania. Nájdite primeraný stred a neváhajte si trenažér kúpiť. Napríklad na stránke e-shopu inSPORTline, ktorý je najväčším internetovým obchodom so športovými potrebami na Slovensku.

Je trenažér vhodný pre vaše potreby?

Eliptický trenažér vyhovuje takmer každému, kto túži po fyzickej aktivite v pohodlí domova. Vyhýbať sa mu nemusia ani seniori. Pohyb na trenažéry je šetrný ku kĺbom a pri nízkom zaťažení vie pomôcť starším ľuďom s pohybovými problémami. Veľmi často sa využíva dokonca v rehabilitačných centrách. Na druhej strane je eliptický trenažér strojom, ktorý dopomôže k štíhlej figúre každému aktívnemu človeku. Prvý pohľad na cvičiaceho môže vyvolávať pocit, že ide o veľmi jednoduché cvičenie. Áno, pohyb je jednoduchý a naučíte sa ho za pár sekúnd. Po prvých minútach rozcvičky si nastavte na trenažéry vyššie zaťaženie a uvidíte, ako sa z vás začne liať pot. Prvé tréningy budú znamenať svalovicu v zadku, stehnách i rukách. Sami pocítite, že vaše telo je komplexne precvičené a postupne sa začne meniť. Naberiete svaly na správnych miestach, schudnete a zlepší sa vaša kondícia. Samozrejme, že pre pravých bodybuilderov sú určené posilňovacie stroje. S eliptickým trenažérom sa vám však už nikdy nestane, že nedobehnete autobus alebo svoje deti.

Pred kúpou eliptického trenažéra

Iste ste už rozhodnutí, že si trenažér zaobstaráte. Správne rozhodnutie! Pred samotnou kúpou si však premyslite zopár maličkostí. V prvom rade myslite na to, kto všetko bude na trenažéry športovať. Podľa toho vyberte nosnosť stroja. Prílišné zaťaženie pri nesprávne zvolenom trenažéry znamená rýchlejšie opotrebenie alebo poruchy. Ak si myslíte, že bude stroj vyťažený každý deň, investujte do trenažéra vyššej triedy s pevnou konštrukciou a doplnkovými funkciami. Premyslite si aj to, kde trenažér umiestnite. Vyberte dobre vetrané miesto s pevnou podlahou. Ak chcete trenažér premiestňovať, zamerajte sa na stroje s transportnými kolieskami. Zábavné je cvičenie na stroji so zabudovaným počítačom alebo dokonca obrazovkou, ktorú môžete pripojiť k wifi a sledovať na nej filmy.