Fyzioterapia – čo všetko nám ponúka?

Fyzioterapia – čo všetko nám ponúka?

- Kategória: Zdravie & životný štýl
659
Komentáre vypnuté na Fyzioterapia – čo všetko nám ponúka?

Fyzioterapia je pomocný lekársky odbor, ktorý sa zaoberá diagnostikou, liečbou a prevenciou porúch pohybového systému človeka. Návšteva u fyzioterapeuta je prakticky pre každého. Od malých detí až po seniorov. Prinášame vám stručnú charakteristiku služieb, ktoré fyzioterapia v dnešnej dobe ponúka.

Základom fyzioterapie je dôkladná anamnéza a vstupné vyšetrenie pacienta. Dôležitá je svalová analýza a kvalitná diagnostika u pacienta. Súčasťou vyšetrenia je okrem iného RTG snímok, vyšetrenie na CT alebo na magnetickej rezonancii. Vo všeobecnosti sa budete u fyzioterapeuta cítiť dokonale pod kontrolou.

Je vhodná fyzioterapia pre deti?

Ak sa vám narodilo bábätko, mali by ste s ním prísť preventívne na kontrolu. Špecializovaný fyzioterapeut v Bratislave využíva tzv. Vojtovu metódu, ktorá sa školí najmä v Českej republike. Vyšetrenia s vašim dieťaťom tak bude vykonávať kvalifikovaný a niekoľkokrát školený zdravotník.

Fyzioterapia tiež ponúka vyšetrenie pre deti v školskom veku. Vykonávajú sa rehabilitácie spojené s nápravou skoliózy a plochých nôh. Adolescenti majú väčšinou problém so správnym držaním tela, a tak sú pre nich vhodné rehabilitácie a cviky, kde sa všetko naučia.

Pokiaľ máte dieťa, ktoré je športovo založené, fyzioterapia je aj pre takéto typy! Ide o to, že dieťa si pri športe, ktoré vykonáva pravidelne, zaťažuje určitú časť tela, a to sa môže negatívne odzrkadliť na jeho zdraví. Preto odporúčame rehabilitáciu, kde športovci aj zrelaxujú!

Čo sa lieči pri dospelých?

U dospelých ľudí je fyzioterapia vhodná najmä na liečbu bolestí chrbta, poškodených medzistavcových platničiek a migrény. Okrem iného sú rehabilitácie určené na rôzne predoperačné vyšetrenia, ale tiež po operácii pacienta v čase rekonvalescencie. Dokonca, fyzioterapia je vhodná na liečbu cievnych mozgových príhod.