Poznáte handrové bábiky z Tibetu?

Poznáte handrové bábiky z Tibetu?

- Kategória: Rodina a deti
551
Komentáre vypnuté na Poznáte handrové bábiky z Tibetu?
Poznáte handrové bábiky z Tibetu?Poznáte handrové bábiky z Tibetu?

Handrové bábiky, ktoré sú bežne dostupné v hračkárstvach majú väčšinou pomerne prepracovaný vzhľad. Pôvodné handrové bábiky boli známe predovšetkým svojim strohým vzhľadom. Práve túto tradíciu spolu s ďalšími kombinujú tibetské bábiky Dolls4Tibet. Už ste o nich počuli?

Edukatívne bábiky

Pri pojme “edukatívne” si väčšina z nás predstaví počítadlo alebo kocku s otvormi rôznych tvarov. Vedeli ste, že aj hra s bábikami môže deti viesť k lepšiemu spoločenskému správaniu, empatii a emočnej stabilite? Sú to práve tibetské handrové bábiky, ktoré ponúkajú svojim vzhľadom čisté plátno určené na podporu detskej fantázie.

Moderné bábiky sú väčšinou vyrobené z plastu a výraz ich tváričiek je jasne zobrazený. Klasické handrové bábiky majú tvár tvorenú len dvoma bodkami pre oči a úzkou líniou úst. Počas toho, ako sa dieťa s bábikou hrá, môže si v mysli vytvárať mnoho rôznych výrazov a grimás.

Z čoho sú tibetské bábiky vyrobené?

Na to, aby handrové bábiky vydržali dlho, nemôžu byť vyrobené z nekvalitných materiálov. U tibetských bábik sa stala materiálom voľby čistá bavlna. Tá totiž poskytuje dobrú mechanickú pevnosť a zároveň je prírodného pôvodu. Vnútro bábik je vyplnené himalájskou ovčou vlnou, z ktorej sú vyrobené aj vlasy týchto handrových bábik.

Bábiky majú podobu dievčat a chlapcov, čomu sú prispôsobené aj ich odevy. Tie sú vyrobené taktiež z bavlny, no môžu sa v nich objaviť aj prímesi syntetiky. Oblečenie sa dá z bábik aj vyzliecť a vymeniť za iné.

Prečo sú tibetské bábiky také obľúbené?

Jednou z hlavných výhod bábik je to, že deťom vydržia až kým nevyrastú. V dospelosti môžu potom poslúžiť ako hračka pre ďalšie generácie alebo ako príjemná spomienka na detstvo. Rodičov, ktorí bábiky kupujú, iste poteší fakt, že sú vyrábané ručne. Každý kus je originál, ktorý na svete nemá presnú kópiu.

Moderní výrobcovia handrových bábik sa mierne odkláňajú od ich pôvodného účelu. So svojím jednoduchým vzhľadom mali u detí podporovať fantáziu a viesť ich k lepšej spoločenskej či emočnej stabilite. Ak hľadáte tradičné handrové bábiky, ktoré boli vyrobené podľa ich pôvodnej koncepcie, odporúčame vám tibetské ručne vyrobené handrové bábiky.